MIUI 12 güncellemesi Redmi Note ailesine ve Mi 8’e geldi

MIUI 12 güncellemesi Redmi Note ailesine ve Mi 8’e geldi

MIUI 12 güncellemesi
Google News Abone Ol

Xiaomi, MIUI 12 güncellemesi için kolları sıvadı. Redmi Note 7, Note 9S, Mi 8 ve Mi 8 Pro modelleri için bugün güncelleme yayınlandı.

Güncelleme konusunda oldukça başarılı bir performans sergileyen Xiaomi, geçtiğimiz aylarda MIUI 12 güncellemesi ile karşımıza çıkmıştı. 2020 yılı bitmeden bir dizi modeline bu güncellemeyi sunacağını vaadeden Xiaomi, bugün sözünü tuttu ve Redmi Note 7, Note 9S, Xiaomi Mi 8 ve Mi 8 Pro için güncellemeyi yayınladı.

Xiaomi’nin bundan 2 yıl önce tanıttığı Mi 8 Pro’yu unuttuğunu düşünüyorduk. Ancak şimdi Mi 8 Pro MIUI 12’nin küresel sürümü alması ile bizleri şaşırttı.

Benzer şekilde Xiaomi, Mi 8’i de MIUI 12’ye yükseltti. Ayrıca Xiaomi Firmware Updater, Xiaomi’nin sunucularında barındırdığı kurtarma ve OTA için indirme bağlantıları da yayınladı.

Xiaomi, Redmi Note 7’nin global versiyonu için MIUI 12 güncellemesini de yayınladı. Şirket geçen ay V12.0.1.0.QFGMIXM’i Stable Beta güncellemesi olarak yayınlamıştı. Ancak nihayet güncellemeyi tüm global telefonlara geliyor.

Redmi Note 9S için küresel MIUI 12 güncellemesi de kararlı duruma ulaştı. Aşağıdan MIUI 12’yi alan telefonlara, yapı numaralarına ve boyutlarına ulaşabilirsiniz.

Eğer güncelleme OTA üzerinden gelmediyse indirme bağlantılarını kullanarak güncelleme dosyasını telefonunuza flaşlayabilirsiniz. Ancak bu işlem sorası verilerinizi kaybedebileceğinizi unutmayın.

MIUI 12 güncellemesi indirme bağlantıları

Güncelleme konusunda rakiplerine adeta ders veren Xiaomi’nin, 2-3 yıllı telefonlarına bile güncelleme sunması oldukça sevindirici. 2021 yılında ise Android 11 tabanlı güncellemeleri sunacak olan Çinli firma, ekosistem konusunda ise MIUI 13 ile büyük yenilikler sunacak.

Huawei’nin Apple’ın yolundan gitmesini benimseyecek olan Xiaomi’nin 2021 yılında ürün gamını genişletmesi ve ürünlerin birbirleri ile iletişim halinde olması bekleniyor.

2021 yılı özellikle akıllı telefon sektöründe yeniliklere gebe olacak. Bu süreçte Xiaomi’den katlanabilir telefonlar da göreceğiz. Bakalım Çinli firma bu istikrarını önümüzdeki yılda da devam ettirebilecek mi?

İlgili Haberler

>> Xiaomi Mi 11 200 MP kamera ile geliyor

>> Xiaomi Yeni Oyuncu Monitörü “Abi Bu Ne Ya” Dedirten Fiyatlarla Geliyor


CEVAP VER