vivo OriginOS yenilikleri ile iOS’e kafa tutuyor

OriginOS

vivo telefonların güç verecek olan yeni arayüz OriginOS resmi olarak tanıtıldı. Yeni arayüz görünümü ve kullanımı ile iOS’e kafa tutacak.

Vivo, Android’i FunTouch arayüzünü güncel tutmak açısından maalesef ki başarılı olamamıştı. Ancak Realme ve Oppo’nun başarısı karşısında vivo stratejisini yeniden gözden geçirmeye karar verdi. Vivo, şimdi FunTouchOS’i daha hızlı güncellemeler ve yeni özellikler ile OriginOS adıyla güncelledi.

OriginOS, onu FuntouchOS’tan oldukça farklı kılmak için sıfırdan yapılıyor. Çinli dev, yeni yazılım dış görünümüyle yeni bir dijital dünya yaratmak istiyor. Yeni işletim sistemi, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bir dizi performans iyileştirmesi vaat ediyor. Şirket, kullanıcılarına sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunacağını söylüyor.

OriginOS

OriginOS neler sunuyor?

Vivo, Launcher için Huarong Grid adlı yeni bir Masaüstü Izgara Sistemini tanıttı. Şirket, başlangıç ​​ekranında veya bir uygulama ararken sorunsuz gezinme sağlamayı amaçlıyor. Launcher’ı özelleştirebilir ve zevkinize göre uyarlayabilirsiniz. Yeni sistem ayrıca performans duvar kağıdı adı verilen yeni bir özellik sunuyor. Vivo mühendisleri, duvar kağıtlarının canlılık dolu ve gerçekçi görünmesi için çiçeklerin açılma sürecini bile tek tek gözlemlemiş.

OriginOS ayrıca atomik bildirimler olarak adlandırılan yeni bir bildirim sistemi getiriyor. Kullanıcılar bildirimlerden önemli bilgileri çıkarabilir ve sistem gerçekten önemli olanı doğru zamanda görebilir.

OriginOS

Günümüzde her şey hareketle gezinme ile ilgili olduğundan, OriginOS ayrıca bir dizi gezinme hareketi sunuyor. Şimdiye kadar, sistem sadece tıklayarak ve çalıştırarak tamamlanabilen 26 navigasyon kombinasyonuna sahip. Dahası, tüm atomik bileşenleri özetleyen yeni bir atomik bileşen kütüphanesi bulunuyor. Simgeleri bileşen kitaplığından sürükleyip uygulama arayüzüne yerleştirirseniz, gelişmiş bir çoklu görev deneyimi sağlamak için gelen küçük pencereler oluşturursunuz.

OriginOS

Vivo ayrıca, her zaman doğru bilgiler sağlamak için Hava Durumu Widget’ını da yeniliyor. 90 renk değerine sahip yeni bir sıcaklık renk kartı yeni hava durumu uygulamasında yer alıyor. Böylece sıcaklık değişikliklerini kolayca tespit edebilirsiniz. Ayrıca şirket, iOS 14’te tanıtılan yeni widget’lara oldukça benzeyen yeni bir süper kart paketi de tanıttı.

Sistem optimizasyonu söz konusu olduğunda, OriginOS daha hızlı ve sezgisel olmayı vaat ediyor. Şirket, üç temel teknolojiye sahip yeni bir Multi-Turbo 5.0 sistemini tanıttı. Bunlar Bellek Füzyonu, Süreç Optimizasyonu ve Uygulama önyüklemesi olarak gruplandırılıyor.

Vivo’nun RAM ve ROM’u bir algoritma optimizasyonu yoluyla entegre ettiği yeni bir sistem anlamına geliyor. Boştaki ROM alanının bir kısmı, bir RAM işleminin işlevini üstlenmek için kullanabiliyor.

Aslında, 8 GB RAM ve 128 GB Depolama alanına sahip bir telefonunuz olduğunda, 11 GB RAM ile benzer bir deneyim yaşarsınız. 12GB RAM telefonlara gelince, deneyim 15GB’a sahip olmak gibi olacak. Bu kesinlikle umut verici bir özellik ve gerçek hayatta nasıl çalıştığını merak ediyoruz.

OriginOS

İlgili Haberler

>> Xiaomi OPPO ve vivo Samsung Exynos kullanacak

>> Vivo X51 5G dudak uçuklatan fiyatıyla duyuruldu!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here