MSI Oyun Konsolu Geliyor! Asus ve Lenovo’ya Rakip Olabilecek mi?

MSI taşınabilir konsol pazarına adım atmaya ve güçlü rakiplerle yarışmaya hazırlanıyor. Şirketin resmi Instagram hesabından aşağıdaki teaser video paylaşıldı ve tüm detaylar için CES 2024’te gerçekleştirilecek etkinlik gösterildi. Yine de, şimdiden çoğu bilginin internete sızdırıldığı söyleniyor. İşte MSI oyun konsolu hakkında ilk detaylar.

MSI oyun konsolu yolda! MSI denildiğinde genellikle oyunculara yönelik hazırlanan güçlü PC’ler geliyor akıllara, değil mi? Son yıllara baktığımızda ise, pek çok üreticinin bir nevi taşınabilir konsol/taşınabilir PC gibi ürünler hazırladığını görüyoruz. Bu ürünler, hem dahili ekranları aracılığıyla oyun keyfi sunabiliyor hem de PC’ye ya da TV’ye bağlanarak büyük ekranda keyifli deneyimler yaşamanızı mümkün kılıyor.

MSI Oyun Konsolu Geliyor! Asus ve Lenovo'ya Rakip Olabilecek mi?

Aslına bakarsanız PC soslu taşınabilir konsol tarafında Valve Software’ın hazırladığı Steam Deck’i önemli bir nokta olarak gösterebiliriz. Sonrasında Asus ve Lenovo gibi şirketlerden de rekabetçi ürün tanıtımları gelmişti. Görünüşe göre şimdi de sırada MSI var. Rekabet kızışacak bu belli ama özellikle fiyatlandırma tarafında avantajı kim sunarsa onun kazanacağını düşünüyoruz.

MSI oyun konsolu hakkında gelen sızıntı bilgileri paylaşmak gerekirse…

Öncelikle, bunun yepyeni bir cihaz olduğunu göz önünde bulundurursak, haliyle daha önce tanıtılan ve satışa sunulan cihazlara kıyasla “teknik özellikler” tarafında daha iyi ve sorunsuz bir cihaz beklentisine girmemiz sürpriz olmayacaktır. Merak konusu ise, MSI’ın beklentilere yeterince karşılış verip veremeyeceği.

MSI’ın yeni ürününün isminin MSI Claw olacağı bildiriliyor.

Intel Core i7 Ultra 7 155H işlemci ve 32GB RAM kapasitesinin olacağı söyleniyor. Aşağıdaki tablo, Videocardz sitesi tarafından hazırlandı ve iddialı modellerin teknik özellikler bakımından kıyaslamasını içeriyor. Tabii henüz MSI’ın oyun cihazı hakkında net detaylar yok, bunu da tekrarlamakta yarar var.

MSI Oyun Konsolu Geliyor! Asus ve Lenovo'ya Rakip Olabilecek mi?

MSI oyun konsolu çıkış tarihi olarak da şu an 2024’ün ilk çeyreği, yani önümüzdeki birkaç aylık dilim gösteriliyor. Tabii bu da henüz doğrulanmış bir bilgi değil.

Şu an merak edilen bir diğer detay ise, ürünün nasıl bir pil ömrü sunacağı. Zira mobil platformlarda en çok tartışılan konu bu. Bir cihaz çok güçlü olabilir ama güç demek aynı zamanda yüksek pil tüketimi anlamına da gelebilir. Oyun keyfinin yarıda kalmasını kimse istemez, değil mi?

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> NASA, Volkanlarla Kaplı Io Gezegeninin Fotoğraflarını Paylaştı!