Neden iPhone? İşte Cevaplardan Bir Tanesi!

Apple iPhone ailesiyle ilgili ara sıra duyarız hani, “Neden iPhone? Çünkü bu yüzden” diye. işte bu haberimizde bahsedeceklerimiz de bu soruya cevap niteliğindeki maddeler arasında yer alıyor. Apple, eski bir iPhone telefonu için, neredeyse 10 yaşındaki bir cihazı için yeni bir güncelleme yayınladı. Görünüşe göre zaman geçse de, yine de bir şekilde “destek” sürdürülebiliyor.

Apple cihazları için yeni bir güncelleme servis edildi. Bu güncelleme, artık yazılım sürümü güncellemesi almayan eski ürünler için hazırlandı. Evet, 2013 yılında satışa sunulan iPhone 5s de bunlardan bir tanesi. Amaç ise, yıllar geçse de oluşabilecek güvenlik endişelerini ortadan kaldırabilmek ve güvenli kullanımı sürdürülebilir kılmak. Evet, işte bu, “Neden Apple” ya da “Neden iPhone” diye sorulduğunda verilebilecek en güçlü cevaplardan bir tanesi.

Neden iPhone? Çünkü Apple, hâlâ güvenlik odaklı hareket ederek eski müşterilerini de göz ardı etmiyor

Aşağıda bazı eski model Apple cihazlarını ve mevcut son yazılım sürümlerini görebilirsiniz…

iOS 12.5.7
iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3, and iPod touch Gen 6
iOS 15.7.3
All iPhone 6s models, all iPhone 7 models, iPhone SE Gen 1
iPadOS 15.7.3
iPad Air 2, iPad mini Gen 4, and iPod touch Gen 7
macOS Big Sur 11.7.3
macOS Monterey 12.6.3

Tabii yayınlanan bu yeni güvenlik güncellemesi, eski cihazlarınızı uzun bir süre daha kullanabileceğiniz anlamını taşımıyor. Ama öte yandan, cihazların kalan ömrü az olsa da, bu ömrü daha güvenli bir şekilde deneyimleyebileceğiniz anlamını taşıyor.

Eğer Apple cihazınızın otomatik güncelleme seçeneği aktif ise, bu güvenlik güncellemesi zaten kendiliğinden yüklenecektir. Eğer ayar aktif değilse, güncelleme menüsüne giderek kontrol etmenizde fayda var.

Neden iPhone? İşte Cevaplardan Bir Tanesi!

Peki “Neden iPhone” sorusuna verilebilecek başka cevaplar neler? Örneğin…

– Apple, her sene sadece birkaç iPhone modeli hazırlıyor. Elindeki model sayısının az olması, bu modellere daha iyi odaklanabilmesi ve daha sorunsuz deneyimler sunabilmesi adına önemli. Ayrıca, hazırlanan iOS yazılımları da daha stabil ve güvenli sonuçlar verebiliyor.

– iPhone’lar, genellikle satışa sunuldukları andan itibaren “akıllı telefon pazarının en güçlü telefonları” unvanına sahip oluyor ve bu amiral gemisi performansı yıllarca sunabiliyor. Yani satın aldıktan bir süre sonra ciddi performans kayıpları, pil sorunları gibi sorunlarla çok nadir karşılaşılıyor.

– Neden iPhone sorusunun bir diğer cevabı da, kamera çözümleri tarafında çoğu Android telefona kıyasla daha gelişmiş çözümler sunabiliyor olması. Sunulan görüntüleme kalitesinden renk detaylarına, hızlı ve net fotoğraflama yapabilmeye kadar.

– Eh, bir de satmak istediğinizde, ikinci el değerinin bile güncel Android telefonlara kıyasla genelde daha yüksek olması var. Değerli bir ürün alıyor ve kullanıyorsunuz. Satmak istediğinizde de değerinden çok da bir şey kaybetmiyor. En azından diğer akıllı telefonlarla kıyasladığımızda.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom’un Yeni Nesil Şehirler Ağı Genişliyor