NetApp’tan veri analiz maliyetlerini düşüren çözümler

NetApp’tan veri analiz maliyetlerini düşüren çözümler

PAYLAŞ

NetApp yaptığı açıklamada NetApp SANtricity depolama yazılımının yeni sürümünü ve veri analizi uygulamaları için uygun maliyetli, basit çözümlere ihtiyaç duyan uzak bölgelerdeki ofisler ile orta ölçekli işletmeler için giriş seviyesi all-flash serisinin yeni üyesi NetAppE2800 ürününü duyurdu.

Bunların yanı sıra veri gölü (Data Lake) şirketi Zaloni ile işbirliğine giden NetApp, veri gölünde verilerin yaşam döngüsüne yönelik inovatif hibrit yaklaşımını da açıkladı.

Orta ölçekli işletmeler ve uzak bölgelerdeki ofisler, sınırlı BT ekibine ve bütçesine sahip olmaları nedeniyle kritik öneme sahip uygulamalara destek vermek konusunda zorluklar ile karşılaşıyor. Bu uygulamalar içerisinde Splunk çözümleri gibi veri analiz teknolojileri ile bu işletmelere verilerinden hızla değerli sonuçlar çıkarmalarına imkân verecek şekilde etki alanı ve performans sunan Hadoop ve NoSQL gibi teknolojiler de bulunuyor.

netapp-e2800

NetApp’ın yeni çözümleri güçlü performans ve kullanılabilirlik sunarken aynı zamanda daha fazla verimlilik ve esneklik sağlıyor. Bu çözümlerin sunduğu faydaların bazıları:

  • Modernize edilmiş BT altyapıları ve operasyon maliyetlerinde %35’ten fazla düşüş.
  • Verilere erişim ve bu verilerin analizi esnasında üç kata varan performans artışı.
  • Bir all-flash serisi için sınıfının en iyi performansına en düşük elde etme maliyeti ile sahip olunur.
  • Videolar altı kata varan hızda daha çabuk işlenir.
  • SANtricity System Manager ile modern onbox tarayıcı tabanlı GUI üzerinden verilerin basit kurulumu ve bu verilere erişim.

Veri gölü için veri yaşam döngüsü yönetimi

Veri gölleri, hacimleri ve çeşitliliği gittikçe artan verilerin yönetimi için güçlü bir mimari yaklaşım olarak ortaya çıktı. Özellikle şirketler, bulut tabanlı mobil uygulamalarına ve nesnelerin internetine yönelirken bu göller, büyük veriye zamanında erişim sağlayan araçlar olarak kullanıyor. Veri gölündeki verilerin yaş ve uygunluklarını temel alarak yaşam döngüsünü yönetme kabiliyeti, verimli ve kullanışlı bir veri deposu ile maliyetli bir veri deposu arasındaki farkı da belirler. NetApp ve Zaloni’nin yeni yaklaşımı sayesinde, NetApp E-Series ve NetApp StorageGRID Webscale depolama seçenekleri, işletmelerin kurum içi veya dışı mantıksal veri göllerini belirlemesini ya da bu ikisinden bir kombinasyon yapmasını mümkün kılıyor. Zaloni’nin Bedrock Data Lake Management Platformu veri gölünde uçtan uca yönetim ve kontrol imkânı sağlıyor.

TÜRKİYE’NİN TÜM HİSSELERİNİ İTELLİGENCE AG SATIN ALIYOR

CEVAP VER