Netaş Genel Müdürlük Görevine Sinan Dumlu Atandı. Yeni Görevinde Sinan Bey’e Başarılar Dileriz.

Netaş’tan yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu kararı ile 26 Eylül 2021 tarihi itibarıyla Netaş CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini Sinan Dumlu devralıyor.

Netaş
Aiguang Peng

Netaş Yönetim Kurulu Başkanı Aiguang Peng, atama ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ali Emir Eren’in 25 Eylül 2021 tarihinden itibaren şirketimizden kendi isteği ile ayrılma kararı aldığını bildirmek isterim.

Ali Emir Eren, görev süresince Netaş’ta önemli bir dönüşüm süreci başlatarak buna uygun yol haritasını belirlemiştir. Bir yandan, brüt kar marjına dayalı karar verme anlayışını net kar odaklı hale getirirken, diğer yandan proje bazlı doğru fiyatlandırma, iç kaynak ve envanter optimizasyonu, maliyet yönetimi gibi kapsamlı mekanizmalar geliştirerek net karlılığı artırmak için şirketiçi süreçleri iyileştirme çalışmalarına başlamıştır. Görevi boyunca, şirket içindeki yetenekleri yönetici pozisyonlarına terfi ettirmiştir.

Kendisinin güçlü liderliği ile Netaş, DWDM projesi, CNFVI projesi ve 5G projesi gibi farklı alanlarda birçok kritik ilerlemeye imza atarak, telekomünikasyon iş kolunda önemli bir büyüme kaydetmiştir.  “Yenileme Merkezi” yetkisinin alınmasını sağlayarak iştirakimiz BDH’ın iş alanını genişletmiş ve NetRD’nin satış sürecini başarıyla tamamlamıştır. Ali Emir Eren’e bugüne kadar gösterdiği tüm çalışmalarından dolayı Netaş Ailesi adına teşekkür ederim.

Netaş CEO’su Ali Emir Eren’in görevini, şirketimizde halen Kurumsal Pazarlar, Kamu ve Uluslararası Pazarlar Satış Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Sinan Dumlu’ya devredeceğini belirtmek isterim.

Sinan Dumlu, bilgi teknolojileri ve telekom sektöründeki 33 yıllık güçlü kariyeri ile oldukça deneyimli bir üst düzey yöneticidir. Yöneticilik, genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği gibi farklı sorumluluklarla birçok büyük dijital dönüşüm projesinde rol almış olan Sinan Dumlu, iş ortaklığı  ve kanal yönetimi, birleşme ve satın almalar, genel şirket yönetimi ve P&L (kar-zarar yönetimi) konularında kapsamlı deneyime sahiptir.

Netaş
Sinan Dumlu

Kariyeri boyunca, DELL Technologies Türkiye CEO’su, AVAYA’nın 11 ülkeden sorumlu Bölge Genel Müdürü ve Nortel Netaş Enterprise ve ISP’lerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Sahip olduğu 7 yıllık Netaş tecrübesinin de katkılarıyla Dumlu’nun, sağlıklı büyümeyi destekleyen bir oluşum inşa edeceğine inanıyorum.

Kendisinin CEO olarak atanmasının “şirketiçi terfi” stratejimizi ve “kendi liderlerimizi kendi içimizden geliştirme” yaklaşımımızı desteklemesinden mutluluk duyuyorum. Sahip olduğu yetkin insan kaynağının yanı sıra yıllar içinde inşa ettiği ve şirketin birleştirici gücü haline gelen temel değerleri ile Netaş, Türkiye’nin Ar-Ge ve teknoloji tarihinde birçok ilke ve büyük başarıya imza atmış bir şirkettir.

Sinan Dumlu liderliğinde Netaş, ArGe’sinden aldığı güçle büyümesini sürdürecek ve yakın coğrafyadaki hedeflerini ZTE ile birlikte artırmaya devam edecektir.”

İlgili Haberler

>> Kripto para nereye gidiyor? İnsanlar ne kadar güveniyor? Detaylı araştırma haberimizde