Netflix ‘in Bu Özelliğini Neredeyse Kimse Kullanmıyor

Netflix, günümüzde en popüler streaming platformlarından bir tanesi. Bünyesinde pek çok dizi, film, belgesel ve çizgi film var. Peki, bu platformda aynı zamanda pek çok eğlenceli video oyunun da olduğu kaç kişi biliyor ve bu oyunları oynuyor? İşte Netflix’in oyun özelliğiyle ilgili ilginç bir detay.

Netflix, her geçen gün yeni yapımlarla abonelerini memnun etmeyi amaç edinen platformlardan bir tanesi. Hatırlarsanız platform, yakın zamanda ilk kez üye kaybı yaşadığını açıklamış ve bunun tekrar etmemesi için yeni projeler geliştireceğini işaret etmişti. Bu projeler arasında, bir üyeliği birden fazla farklı hanenin kullanabilmesi ve daha uygun fiyata, reklamlı üyelik modeli gibi planlar var.

Platform, aynı zamanda bir süredir bünyesinde video oyunlar da barındırıyor. Yani illa bir şeyler izlemek zorunda değilsiniz. Canınız istediğinde, platform üzerinde yer alan çeşitli oyunlara göz atarak keyifli vakitler geçirme şansınız da var. Yapılan bir araştırma ise, çoğu kullanıcının bu detaydan habersiz olduğunu, haberi olanların da oyunlara pek ilgi göstermediğini ortaya çıkardı.

Netflix 'in Bu Özelliğini Neredeyse Kimse Kullanmıyor

Netflix ‘te neredeyse hiç kimse oyun oynamıyor…

Netflix, geçtiğimiz sene birçok test gerçekleştirmiş ve sonrasında da kullanıcılarına pek çok ücretsiz mobil oyunu deneyimleyebilme imkânı sunmuştu. Ek olarak bu oyun katalogunun her ay genişletilmesi de planlar arasında. Hatta bu yılın sonuna doğru oyun kataloguna 50 tane daha oyunun ekleneceği bildirildi. Problem ise, Netflix üyelerinin platformdaki oyunlara pek ilgi göstermemesi.

Platformun dünya çapında 220 milyondan fazla abonesi var ve bu aboneler her ay ödeme yapıyor. CNBC’deki detaylarda ise, Netflix’teki ücretsiz oyunların şimdiye kadar toplamda 23.3 milyon kez indirildiği belirtilmiş ve günlük 1.7 milyon aktif oyuncu sayısının elde edildiğine işaret edilmiş. Kısacası, üyelerin çok büyük bir bölümü oyunlarla ilgilenmiyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse, ben de platformdaki oyunlarla hiç ilgilenmedim şimdiye kadar.

Eğer üyeliğiniz var ve oyun oynamayı seviyorsanız, katalogtaki oyunlara göz atmanızı öneriyoruz. Belki de sevdiğiniz bir şeyler çıkar ve yeni dizi ve filmleri beklerken bir yandan da oyunlarla vakit geçirirsiniz.

İlgili Haberler

>> Hızlı Şarj Adaptörü Alma Rehberi! Nelere Dikkat Edilmeli?