Netflix Çocuklar İçin Yepyeni Tasarımlarla Geliyor: Büyük Bir Değişikliğe Hazır Olun

Çocukların internet alışkanlıkları

Netflix çocuklar için son dönemlerde bazı değişiklikler yapacak gibi görünüyor. Tüm yenilikler çocuklara büyük oranda katkıda bulunacak. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Çocuklarla ilgili üretilen projelerin sayısında çok ciddi bir artış var. Ebeveynlerin daha bilinçli olması ile birlikte platformlar yeni özelliklere yer verdi. Bu özelliklerin önemli bir bölümü çocukların refah seviyesini artırmak için yapılıyor. Ayrıca onları korumak da büyük öneme sahip.

Başta YouTube olmak üzere neredeyse tüm platformlar çocuklara özel yeni geliştirmeler yapıyor. Bu geliştirme süreçleri çocuklara büyük oranda katkıda bulunuyor. Mesela YouTube yetişkin içeriklerin kesin olarak bildirilmesini istedi. Böylece çocuklar için yapılan öneriler onların yaşına uygun hale getirildi.

Netflix çocuklar için eğlenceli tasarımlar planlıyor

Dünyanın en büyük film ve dizi platformları içerisinde yer alan Netflix ise yeni bazı çalışmalara sahip. Bu çalışmaların en büyük nedenlerinden birisi hiç şüphesiz çocukları mutlu etmek üzerine kurulu. Platform çocukları korumak ve eğlendirmek arasında seçim yaptı.

Netflix çocuklar için

Bu seçime göre çocukların eğlendirilmesi daha önemli görüldü. Buna göre Netflix üzerinden yapılacak yayın paylaşımları çocuklara uygun hale getirilecek. Çocuk dizilerindeki popüler karakterleri daha belirgin şekilde göstermek isteyen şirket, yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. Böylece çocukların ilgisi canlı tutulabilecek. İşin aslına bakacak olursak bunun son derece iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz.

Netflix yepyeni tasarımlarla birlikte beğeni toplayabilir

Herhangi bir platformun tercih edilmesinde tasarım büyük öneme sahip. Eğer tasarım kötüyse ne yazık ki kullanıcılar platforma burun kıvırabiliyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformları tasarım için devasa rakamlar ödüyor. Netflix ise tasarımına çocuklar için bir güncelleme getiriyor. Buna göre artık çizgi film ve çocuk programı karakterleri kullanılabilecek. Üstelik bunun için yeni tasarımcıların işe alınması amaçlanıyor.

Çocukların favori bölümünde de yine benzer karakterlere yer verilecek. Böylece çocukların gelişimine olumlu katkıda bulunulması amaçlanıyor. Peki siz Netflix tarafından yapılacak bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Netflix’in Merakla Beklenen Dizisi Dark 4. Sezon İptal mi Edildi?

>> Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Filmi Netflix’te Yayınlandı: İşte Fragman ve Diğer Detaylar (Video)