Netflix Hesap Paylaşımı İçin Yeni Yöntem

Netflix hesap paylaşımı, kullanıcılar için işe yarar ve sıklıkla kullanılan bir yöntem. Öte yandan, aynı şeyi Netflix’in kendisi için söylemek ise zor. Zira Netflix, bu tip hamleler neticesinde ciddi maddi kayıplar yaşıyor ve geleceğe yönelik yeni yatırımlarını hazırlamakta zorlandığını ifade ediyor. Bu bağlamda da üzerinde çalıştığı projeler var. Bunlardan bir tanesi, yakın zamanda da bahsi geçen daha uygun fiyatlı, ama reklam gösterimli üyelik. Diğer bir proje ise, hesap paylaşımı yönteminin resmi bir özellik olarak sunulması. Tabii bunun ufak da olsa bir bedeli var…

Netflix, dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen Netflix hesap paylaşımı yöntemini resmi bir özellik haline getirerek hem kullanıcı aktivitelerini resmi kayıtlar altına almak istiyor hem de bu süreçten maddi kazanç elde etmeyi umuyor.

Mashable’da yer verilen bilgilere göre şirket, 22 Ağustos’tan itibaren bu özelliğin kullanıcılar tarafından resmi olarak kullanılmasını sağlayacak. Peki ama nasıl?

Netflix Hesap Paylaşımı İçin Yeni Yöntem

Netflix hesap paylaşımı, minik bir ücret karşılığında resmi olarak yapılabilecek

Diyelim ki bir Netflix hesabınız var ve şu an o hesabı kullanmıyorsunuz. Öyleyse şifrenizi bir arkadaşınıza, ya da ailenizden bir üyeye verebilir ve hesabınızdan onun da faydalanmasını sağlayabilirsiniz, ama…

Bu bahsettiğimiz yöntem, Netflix’in onayladığı bir yöntem değil. Çünkü bu yöntem sebebiyle Netflix’in ciddi maddi kayıplar yaşadığı ifade ediliyor. Bu kayıpların minimuma indirilmesi için de Netflix hesap paylaşımı özelliği sunuluyor.

Bu özellik sayesinde, profil ayarlarınızda “Yeni bir ev/kullanıcı ekle” seçeneğini göreceksiniz. Bu özelliği aktif ettiğinizde, hesabınızı bir kişi daha kullanabilecek. Tabii ekstra 3 dolar ödemek kaydıyla. Yani aylık üyelik ücretine kıyasla daha uygun bir fiyat. Tabii bu fiyat, ülkelere göre farklılıklar gösterecektir.

Peki her üyelik sahibi, yalnızca 1 kişiyi mi ekstra olarak ekleyebilecek? Hayır, burada da farklı seçenekler var.

En ucuz üyelik seçeneğini kullanıyorsanız, yalnızca 1 ekstra kullanıcı ekleyebiliyorsunuz.

Standart üyelik kullanıyorsanız, 2 ekstra kullanıcı ekleyebilirsiniz.

Premium üyelik kullanıyorsanız, ekleyebileceğiniz ekstra kullanıcı sayısı 3’e çıkıyor.

Bu arada, özelliği aktifleştirdiğinizde, Netflix’i yalnızca televizyonunuzdan değil, hareket halindeyken de laptop, telefon ya da tablet gibi cihazlarınızdan da istediğiniz an kullanabileceksiniz.

Netflix, şirket tarihinde bir ilk olarak 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla üye kaybı yaşamaya başladığını açıklamıştı.

İlgili Haberler

>> İşte Karşınızda Huawei Destekli Akıllı Araba: Arcfox Alpha-S