Netflix İndirim Yaptı! 100’den Fazla Ülke Arasında Türkiye Var mı?

Netflix şifre paylaşma kısıtlaması

Netflix, 100’den fazla ülkede uygulanmak üzere aylık üyelik ücretlerinde ciddi indirimlere gidiyor. Evet, doğru okudunuz. Son yıllardaki yaşanan pandemi süreci ve dolarda yaşanan dalgalanmalar sebebiyle bazı ülkelerde yerel para birimlerinin değer kaybettiği biliniyor. Bu bağlamda yerel fiyatlandırma sistemiyle aboneliklerin artırılması hedefleniyor. “Peki bu ülkeler arasında Türkiye var mı?” derseniz, maalesef an itibarıyla yok.

Netflix indirim için harekete geçti. 100’den fazla ülkede, daha önce belirlenen aylık ücretlerde ciddi indirimlere gidiliyor. Şirket, yerel fiyatlandırmalarla hem yeni aboneler elde etmek istiyor hem de diğer streaming servisleriyle rekabette güçlü bir konumda yer almak istiyor. Bizim için üzücü taraf ise, indirim uygulanan ülkeler arasında Türkiye’nin olmaması.

Netflix İndirim Yaptı! 100'den Fazla Ülke Arasında Türkiye Var mı?

Netflix indirimli fiyatlar için harekete geçti

Ampereanalysis sitesindeki bilgilere göre şirket, Güney Amerika’daki, Kuzey Afrika’daki, Orta Doğu’daki ve Asya Pasifik’teki kullanıcılar dahil milyonlarca kişi için indirim kararı aldı. Aylık abonelik fiyatları için bazı bölgelerde %20, bazı bölgelerde de %60’lık düşüşler gerçekleşecek.

Bazı ülkelerdeki/bölgelerdeki mevcut tarife fiyatları ve indirimlerin ardından oluşacak yeni tarifelere göz atmak ve ülke/bölge listesini görmek için buraya göz atabilirsiniz.

Beklentimiz ise, bu indirimlerin en kısa sürede ülkemiz Türkiye’de de devreye girmesi. Zira yakın zamanda fiyatlara tekrar zam yapılmış ve bu zamlar neticesinde pek çok kişi Netflix hesaplarını kapatmıştı. Haberin yazarı olarak, hesabını kapatanlar arasında benim de olduğumu söylemeliyim. Aylık olarak en ucuz Netflix paketine 64 TL ödemek pek de mantıklı gelmiyor doğrusu.

Netflix Türkiye’nin mevcut fiyatları şu an için şöyle:

Temel Plan: Aylık 63,99 TL
Standart Plan: Aylık 97,99 TL
Özel Plan: Aylık 130,99 TL

Netflix, yakın zamanda şifre paylaşımına kısıtlama getirmesi ve reklamlı ama daha uygun fiyatlı abonelik seçeneği gibi hamleleri sebebiyle eleştirilerin odağında yer alıyor. Bu yeni hamleyle en az 10 milyon abonenin platformda kalması hedefleniyor.

Her ne kadar 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla birkaç milyon abone kaybı yaşasa da, son çeyrek itibarıyla da yaklaşık 8 milyon aboneyi aileye dahil etmeyi başardı.

Netflix’in an itibarıyla dünya çapında 200 milyondan fazla abonesi var.

Evet Netflix indirim haberini biz de ülkemiz için bekliyoruz!

İlgili Haberler

>> Nokia C02: Uygun Fiyatlı Yeni Android Telefon