Hogwarts Legacy Kaç Milyon Satıldı, Devam Oyunu Gelecek mi?

Video oyun dünyasında Hogwarts Legacy fırtınası esiyor. Büyülü Harry Potter dünyasına yeni bir bakış açısı getiren ve oyunculara kendi istedikleri karakteri oluşturarak maceralar yaşama imkânlarını sunan oyun, ilk 2 hafta itibarıyla adeta kapışıldı!

Hogwarts Legacy, satışa sunulduğu ilk 2 hafta itibarıyla toplamda 12 milyondan fazla satıldı ve büyük başarıya imza attı. Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros. Games tarafından dağıtımı üstlenilen oyun, böylelikle 850 milyon dolarlık devasa bir gelir elde etti. Oyunun 1 milyar dolarlık gelir barajını kısa sürede geride bırakacağı düşünüyor. Yapım, satışa sunulduğu ilk haftadan bu yana Birleşik Krallık listelerinde de ilk sırada yer alıyor.

Hogwarts Legacy’ye büyük ilgi var!

Variety‘de yer alan bilgilere göre oyun, ilk lansman döneminde, yani 10 Şubat ile 21 Şubat tarihleri arasındaki dönemde tam 267 milyon saat oynanmıştı. Son gelen bilgiler ise, oyunun toplam oynanış saatinin 280 milyonu geride bıraktığını gösteriyor. Bu da Warner Bros. Games etiketli bir oyun için şirket rekoru anlamını taşıyor.

Son dönemde pek çok kişi, bu oyun için bir DLC paketi gelmesi gerektiğini ve bunun da Quidditch maçları odaklı bir DLC olması gerektiğini ifade ediyor. Yapımcı ve yayıncı firma ise, henüz bu yönde bir adım atmadı ve aceleci davranmak istemiyor.

Gelen söylenti bilgiler, bu başarılı satış performanslarının ardından hem DLC hem de devam oyununun gündemde olduğu yönünde.

Hogwarts Legacy Kaç Milyon Satıldı, Devam Oyunu Gelecek mi?

Hogwarts Legacy, şimdiye kadar hazırlanmış en iyi Harry Potter oyunu!

Oyun, şimdiye dek hazırlanmış en detaylı ve ilgi çekici Harry Potter oyunu. Size onlarca saatlik oyun süresi sunuyor, ki bu süreçte pek çok gizemi çözüyor ve heyecanlı maceranın başrolünde yer alıyorsunuz. Yine de, hikâyesinin biraz zayıf kaldığını düşünüyorum. Süreçte hikâyeden kopuşlar da yaşanabiliyor.

Hogwarts şatosu ve çevresi, oldukça detaylı tasarlanmış. Gece ve gündüz döngüsünün de bulunduğu açık dünya sistemli harita, bir yandan pek çok tehlike sunuyor, bir yandan da huzurlu gezintilere imkân sağlıyor.

Oyunun PC tarafında an itibarıyla optimizasyon sorunlarının devam ediyor olması can sıkıyor. Muhtemelen performans iyileştirmeleri için en az bir yama daha gelecektir.

İlgili Haberler

>> Netflix İndirim Yaptı! 100’den Fazla Ülke Arasında Türkiye Var mı?