Netflix Milyonlarca Abone Kaybetti: Yakında İndirim Gelebilir!

Netflix Reklamlı

Netflix, izlediği fiyat politikalarından dolayı son çeyrekte bir milyon abone kaybetti. Abonelik fiyatlarına indirim gelebilir. İşte detaylar.

Ne­tflix’in son yıllarda abonelik paketlerinin fiyatı bir hayli artmış durumda. Bununla beraber Disney Plus’ın faaliyetlerinin büyük bir ses getirmesi de Netf­lix’in abonelerinin önemli ölçüde düşmesindeki en büyük iki etken oldu. Türkiye tarafında da Netflix abonelik fiyatları uçmuş durumda. Disney Plus’ın Türkiye fiyatları ve Exxen tarafından geliştirilen projeler, Netlflix’in Türkiye tarafında abone kaybetmesindeki en büyük etken oldu.

Bildiğiniz üzere piyasadaki bazı dizi film izleme platformu üzerinde reklamlı paketler de bulunuyor. Örneğin Acun Ilıcalı’nın  Exxen projesinde reklamlı ve reklamsız planlar bulunuyor. Reklamsız plan biraz daha yüksek bir fiyattan karşımıza çıkarken, reklamlı plan biraz daha uygun fiyattan satışta. Fakat Netf­lix’e baktığımızda ise her ne kadar farklı paketler satışa sunuluyor olsa da, bu paketlerin reklamlar ile herhangi bir ilgisi olmadığını belirtelim. Örneğin N­etflix’in yüksek fiyata sahip paketlerinde yüksek çözünürlük vaat edilirken bununla beraber aynı anda farklı cihazlardan izlenme özelliği de yüksek paketlerde sunuluyor. Fakat kullanıcılar tarafından daha da uygun fiyatlı bir paket uzun süredir isteniyordu. İddialara göre Netflix, reklam destekli daha uygun fiyatlı abonelik sistemi ile  kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte detaylar.

Netflix Milyonlarca Abone Kaybetti: Yakında İndirim Gelebilir!

Netflix

 

Şu anda ülkemizdeki Net­flix planlarını değerlendirdiğimizde, 38 TL‘lik temel paketin 480p çözünürlük sunduğunu belirtelim. Biraz daha yüksek bir fiyata sahip olan standart paket ise 58 TL’den karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu paketin 1080p çözündüğünde görüntüler sunduğunu ekleyelim. Özel pakete baktığımızda ise 78 TL’lik bir fiyat bulunuyor. 78 TL’lik fiyatta da 4K + HDR desteği karşımıza çıkıyor. Fakat reklamlı olarak tabir ettiğimiz paketin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor.

Fakat Netflix, reklamlı paketi kullanıcılara sunup, uygun fiyat ile karşımıza çıktığı takdirde, kaybettiği aboneleri geri kazanma ihtimali yükselecektir. Fakat ne yazık ki henüz fiyat konusunda ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda Ne­tflix’in reklamlı abonelik sistemi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Oppo Watch 3, Akıllı Saatler Arasında Bir İlki Barındırıyor!