Oppo Watch 3, Akıllı Saatler Arasında Bir İlki Barındırıyor!

Oppo, yeni nesil akıllı saati Oppo Watch 3 için Qualcomm’un geçtiğimiz gün resmen tanıttığı Snapdragon W5 Gen 1 platformunu kullanma kararı aldı. Bu, daha az güç tüketimi, daha yüksek performans ve daha kullanışlı saat deneyimi anlamını taşıyor. İşte detaylar.

Çinli teknoloji firması Oppo, yakın zamanda yeni akıllı saatini teknoloji severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Oppo Watch 3 isimli saatin hem tasarım hem de teknik özellikleriyle dikkat çekmesi muhtemel. Ürün, aynı zamanda Qualcomm’un yeni platformlarından Snapdragon W5 Gen 1’i kullanan ilk akıllı saat olacak. Firma, bu ürününü muhtemelen önümüzdeki ağustos ayından itibaren satışa sunacak.

Oppo Watch 3 hakkında henüz pek detay yok. Saatin ne gibi özelliklere sahip olacağı, net çıkış tarihi ve satış fiyatı etiketi gibi bilgiler şu an merak konusu. Bu arada, Oppo’nun farklı saat modelleri hazırladığını da ekleyelim.

Peki ya Snapdragon W5+ platformunu kullanan ilk akıllı saat hangisi olacak derseniz, burada da Mobvoi firması ön plana çıkıyor. Çin menşeli bir teknoloji firması olan Mobvoi, bu gelişmiş platformu kullanarak yeni nesil TicWatch akıllı saatini hazırlıyor. TicWatch serisi, Mobvoi’nin en popüler saat serisi olarak biliniyor.

Oppo Watch 3 Akıllı Saatler Arasında Bir İlki Barındırıyor!

Qualcomm’un yeni platformları Snapdragon W5+ ve W5 hakkında bahsetmek gerekirse…

Qualcomm, giyilebilir akıllı ürünler için yeni çipsetleri Snapdragon W5+ ve W5’i resmi olarak duyurdu. Giyilebilir cihazlarda yeni nesil çözümler olarak lanse edilen çipsetler, Qualcomm için ciddi bir sıçrayışın da kanıtı.

4nm üretim süreciyle hazırlanan bu yeni platformlar, giyilebilir akıllı cihazlara daha iyi pil ömrü, premium kullanıcı deneyimi ve devrimsel tasarım detayları gibi avantajlar sağlayabilecek.

Qualcomm’un verdiği rakamları da kısaca paylaşmak gerekirse…

Bu yeni platformlar sayesinde %50 daha az güç kullanımı, 2 katı daha fazla performans, 2 katı daha zengin özellikler ve önceki jenerasyona kıyasla %30 daha ufak boyutlardan söz etmek mümkün.

>> 200w Hızlı Şarj Özellikli Telefon İster Misiniz?