Netflix Şifre Paylaşma Kısıtlaması Türkiye’de Geçerli Mi?

Netflix şifre paylaşma kısıtlaması

Netflix şifre paylaşma kısıtlaması uygulanacak mı sorusu çok merak ediliyor. Netflix, bir süredir hesap paylaşımını önlemek için bazı bölgelerde kısıtlamalar uyguluyor.

ABD, Kanada, Yeni Zelanda, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde başlayan şifre paylaşma kısıtlaması, daha geniş bir alana yayıldı.

Ancak, Türkiye’nin henüz bu listede yer almadığını belirtelim. Türkiye, Netflix’in şifre paylaşma kısıtlamasına dahil edilmemiş durumda. Bu haberlerin aksine, Netflix kullanıcılarına bu konuda herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Netflix Şifre Paylaşma Kısıtlaması

Netflix, henüz Türkiye için şifre paylaşma kısıtlaması hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla, ülkemizde bu kısıtlamanın başladığını söylemek doğru olmaz. Netflix, daha önce Mayıs ayında 100’den fazla ülkede şifre paylaşma kısıtlamasını duyurmuş ve temmuzda diğer ülkeler için kısıtlamayı genişletmişti.

Netflix şifre paylaşma kısıtlaması

Türkiye’nin bu kısıtlamaya eklenip eklenmeyeceği hakkında resmi bir duyuru yapılmadığından, şu an için Netflix’in şifre paylaşma yasağının Türkiye’de başlamış olduğunu söylemek doğru değildir. Bu yüzden, Netflix’ten resmi bir açıklama beklemek daha doğru olacaktır.

Netflix Şifre Paylaşma Kısıtlaması İçin Açıklama Yok

Netflix kullanıcıları için kesin bir bilgi olmadığından, şifre paylaşımının Türkiye’de hala devam ettiğini söylemek mümkündür. Ancak ilerleyen dönemlerde bu kısıtlamanın Türkiye’yi de kapsayabileceğini unutmamakta fayda var. Resmi bir duyuru yapıldığında, sizleri ilk bilgilendiren kaynak olacağımızı hatırlatmak isteriz.

İlgili Haberler:

>> Amazon Project Kuiper ile Starlink’e Rakip Oluyor: İşte Yeni Detaylar