Nintendo Hesap Bilgileri Çalındığını Doğruladı! Peki ya hangi hesaplar?


Geçtiğimiz günlerde 160 bin Nintendo hesap bilgileri çalındığı söylenmişti. Şirket İlk başlarda bunu yalanlasa bile daha sonra gerçek olduğu ortaya çıktı. Şimdi herkes hangi hesapların çalındığını merak ediyor.

Nintendo hesap bilgileri genellikle en güvenli hesaplar arasında gösteriliyor. Oyuncuların büyük bir güvenle oynadığı bu platform kısa bir süre önce saldırıya uğradı. Bu saldırıda kullanıcı bilgileri şifre bilgileri ve takma adlar gibi birçok detaya ulaşılmış olabilir. Şirket tarafından çok daha vahim bir durum açıklandı. Bazı hesaplar üzerinden habersiz satın almalar bile gerçekleştirilmiş olabilir. Eğer bu doğruysa, birçok hesap büyük zararlara uğramış olma ihtimaline sahip.

Nintendo hesabınız yeniden tehlikeye girebilir

Kullanıcıları e-posta yoluyla bilgilendiren Nintendo, bir NNID ve Nintendo bilgileri için aynı şifreyi kullananları uyardı. Kredi kartlarından veya bakiyelerden My Nintendo Store veya Nintendo eShop’ta bir şeyler alınmış olabileceği söylendi. Saldırganlar bunu paraya çevirmiş de olabilir. Şirket şu anda saldırganların Nintendo hesap bilgileri üzerinden ne tür zararlar verdiğini tespit etmeye çalışıyor.

Gelen detaylarda, bu hesapların hacklendiği ve Fortnite VBucks gibi dijital ürünler satın almak için kullandığı söylendi. Şirket, bu kullanıcılardan satın alma geçmişini araştırabilmeleri ve iptal edebilmeleri için iletişime geçmelerini rica etti. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda yetkisiz erişim tespit edilen hesapların şifrelerini sıfırlaması gerektiği söylendi. Ayrıca Nintendo hesap bilgileri üzerinden gerçekleşecek yeni saldırıların önlenmesi için iki adımlı doğrulama sisteminin kullanılması tavsiye edildi.

iPhone 12 Fiyat Konusunda Hoş Bir Sürprizle Gelebilir

Konuyla ile ilgili şirket, “Son zamanlarda bazı hesaplara yetkisiz erişim olayları hakkında bir güncelleme sunmak istiyoruz. Araştırmaya devam ederken, kullanıcılara şu anda Nintendo’nun veritabanlarının, sunucularının veya hizmetlerinin ihlaline işaret eden hiçbir kanıt bulunmadığından emin olmak istiyoruz. Devam eden araştırmamızın bir eylemi olarak, bir Nintendo hesap bilgileri  ile oturumak için Network ID kullanma yetkisini durduruyoruz. Hesaplarda oturum açmak için diğer tüm seçenekler kullanılabilir durumdadır.” ifadelerine yer verdi. Eğer çalınan 160 bin hesap içerisinde kendinizin de olduğunu düşünüyorsanız, kuruluş ile bir an önce iletişime geçmeniz gerekiyor. Konu hakkında yaşadıklarınızı veya konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.