NOD32 Antivirüs 2023 Uygulamasını İnceledik! Bakın neler var neler…

Bilgisayarınızı güvenle hale getirmenin birinci kuralı, kendini kanıtlamış bir güvenlik yazılımından geçiyor. Bu videomuzda 1987 yılından günümüze güvenlik yazılımları üreten ESET’in NOD32 Antivirüs 2023 yazılımına yakından bakıyoruz. Bakalım bu yeni versiyondan bizi hangi yenilikler ve gelişmiş özellikler bekliyor.

Öncelikle şunu belirtmemde fayda var, ESET’in Yeni NOD32 Antivirüs 2023 sürümü Windows 10 veya 11 , Mac ve Linux işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Aynı zamanda ARM platformu üzerindeki Windows işletim sistemlerinde de NOD32’yi kullanmanız mümkün. NOD32 Antivirüs 2023 sürümü inceleme videomuzu sizin için hazırladığımız videodan izleyebilirsiniz.

Tabii bir bir uygulamanın en önemli önceliklerinden biri hızlı ve sorunsuz kurulumu. ESET NOD32 Antivirus’ü yüklemek oldukça basit. Uygulama hızlı bir şekilde bilgisayarınıza kuruluyor ve hemen çalışmaya başlıyor.

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ilk kurulduğunda sistemi tanıması ve güvenlik endişelerini geride bırakmak için otomatik olarak tarama yapmaya başlıyor. Uygulamanın bilgisayarınızda çalışıp çalışmadığını fark etmeniz mümkün değil. Uygulama arka planda o kadar az kaynak harcıyor ki birçok işlem yapılırken siz günlük işlerinize hiçbir şey çalışmıyormuş gibi devam edebiliyorsunuz. Şunu belirtmemde fayda var, Tarama sürecinde “Potansiyel olarak istenmeyen programları kontrol et” özelliğini etkinleştirirseniz, tarama sırasında alacağınız uyarılar ön bölüme yanşayacak. Bu özelliği etkinleştirmenizde fayda var. Bu sayede bilgisayarınızda ne olup bittiğinin farkına varabilirsiniz.

NOD32 Antivirus üzerinde ESET’in kullandığı yeni ve gelişmiş teknolojiler virüsler, casus yazılımlar, truva atları, solucanlar, reklam yazılımları, kök setleri ve diğer tehditler tarafından gerçekleştirilebilecek sızıntıları sistem performansını düşürmeden veya bilgisayarınızı kesintiye uğratmadan önlemek için yapay zeka kullanıyor. Kullanılan bu teknoloji sayesinde çok daha hızlı bir şekilde tehditlere karşı bilgisayarınız koruma altına alınıyor.

Tabii ki bir güvenlik yazılımından beklentimiz, hızlı ve kullanıcı dostu bir arayüz. ESET NOD32 antivirüs üzerinde yıllardır kullanıcı dostu bir arayüz kullanıyor. BU sayede yapacağınız işlemlere basit ve hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün kılınmış. Tüm bunların yanında ESET’in sunduğu çevrimiçi yardıma bölümüne uygulama içerisinden erişebiliyor ve olarak güncellenen destek içeriklerine kolayca ulaşabiliyorsunuz.

NOD32 bir Antivirüs uygulaması

Bunun anlamı, güvenlik yazılımı sayesinde bilinen ve bilinmeyen virüsleri, solucanları, Truva atlarını ve kök setlerini başarılı bir şekilde algılanıyor ve temizleniyor. Ayrıca uygulama üzerinde bulunan gelişmiş sezgisel tarama teknolojisi ile daha önce hiçbir yerde görülmemiş kötü amaçlı yazılımları bile yakalayarak bilgisayarlarımızı bilinmeyen tehditlerden koruyor.

NOD32 Antivirüs Web erişimi koruması

Bunlara ek olarak NOD32 Web erişimi koruması ve Kimlik Avı koruması, web tarayıcıları ile uzak sunucular (SSL dahil) arasındaki iletişimi izleyerek çalışıyor. Bu sayede tehditler bilgisayarınıza erişmeden sizi uyarıyor.

Burada sizlere NOD32’nin en beğendim özelliklerinden birinden bahsetmek istiyorum. Oyuncu dünyasında antivirüs ürünlerinin sistem performansı üzerindeki olumsuz etkisi hakkında eski bir tartışma var. Tarama, güncellemeler ve bildirimler, oyun deneyiminizi olumsuz etkileyebilecek güvenlik çözümlerinin gerekli özelliklerinden bazıları.

NOD32 Antivirüs Oyuncu modu

NOD32 üzerindeki Oyuncu modu sayesinde, CPU kullanımı en aza indirilirken, aynı zamanda oyun sürecinde çıkabilecek tüm uyarılar ve diğer ekranlar kapatılıyor. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, tüm açılır pencereler engelleniyor ve gereksiz arka plan görevleri durduruluyor. Tabii ki NOD32 güvenlik çözümü, sizden herhangi bir etkileşim talep etmeden sizi korumaya devam ediyor. Böylece oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşımanız mümkün oluyor.

ESET HOME ile Kolay Lisans Yönetimi

Eğer bir NOD32 lisansına sahipseniz ESET’in sunduğu diğer güzel özelliklerden de faydalanmanız mümkün. Bunlardan biri olan ESET HOME’u kullanarak aile bireyleri ya da arkadaşlarınız ile kolayca lisans yani güvenlik koruması paylaşılabilir ve lisanslarınızı yönetebilirsiniz. Uygulama içerisinden ve web üzerinden erişebileceğiniz ESET HOME size güvenliğinizle ilgili yönetim araçları sunuyor.

Burada sadece NOD32 değil ESET’in diğer güvenlik yazılımları ESET Internet Security ve ESET Smart Security Premium gibi yazılımlarınızı kontrol etmeniz mümkün kılınıyor. Ayrıca bu yönetim alanı üzerinden kişiler Ebeveyn Kontrolü uygulamasa sahipse çocukların cihazlarının güvenliğini de kontrol edebilir ve sınırlandırmalar yapabilirler.

Chrome Tarayıcısına Özel Koruma

Bu arada ESET, Chrome kullanıcılarının güvenliği için Google’a teknoloji desteği sağlıyor. 2016 Yılından bu yana Windows için Chrome kullanıcılarını koruyan ESET aynı zamanda ESET Google Play Store’un güvenliğini sağlayan App Defense Alliance’ın kurucu ortaklarından.

NOD32 antivirüs 2023 sürümüne baktığımızda sade yapısı ve sistem kaynaklarını fazla tüketmemesi açısından başarılı bir çözüm ortaya çıktığını söylemeliyim. Güvenlik yazılımının bilgisayarı korurken aynı zamanda sadece kritik noktalarda kullanıcısına başvurması beğenimi kazanan diğer bir nokta. Tam bir antiviürüs koruması sunan NOD32’nin yeni sürümü sunduğu gelişmiş özellikler ile bilgisayarlarımızı güvenle teslim edebileceğimiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Web : https://BTGunlugu.com
Twitter :
https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter :
https://twitter.com/BTgunlugu
Facebook :
https://www.facebook.com/BTGunlugu

ESET NOD32 ANtivirüs

İlgili Haberler

>> ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Erkan Tuğral oldu