Redmi Note 12 Türkiye’ye Geliyor!

Redmi Note 12

Redmi Note 12 serisi Hindistan’a yakında giriş yapacak. Söz konusu serinin Türkiye ihtimali üzerine de söylentiler mevcut. İşte tüm detaylar.

Ülkemizde uygun fiyatlı akıllı telefonlar, sıklıkla tercih ediliyor. Genellikle Redmi Note serisi modelleri, de fiyat performans odaklı uygun fiyatlı akıllı telefonlara en büyük örneklerden biri. Çünkü hem işlemci, kamera gibi konularda, rakiplerine meydan okuyacak özellikler ile karşımıza çıkarken, hem de bu özellikleri piyasadaki benzer özelliklere sahip modellere göre daha ucuza satışa sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda yalnızca Çin’de tanıtılan akıllı telefon serisinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle serinin Pro+ modeli, amiral gemisi akıllı telefonlara kafa tutacak nitelikte özellikler ile geliyor. Serinin ne zaman Türkiye’ye tanıtılacağına dair herhangi bir sızıntı bulunmuyordu. Fakat yakın zamanda Hindistan’a giriş yapacağının haberi, Türkiye hayranlarını umutlandırdı. İşte yeni seri hakkında tüm detaylar.

Redmi Note 12 Türkiye’ye Geliyor!

Redmi Hindistan resmî Twitter hesabı, Redmi Note 12 serisini yakında Hindistan’da satışa sunulacağını duyurdu. Genellikle serinin önceki modellerinin satış planı, Çin, Hindstan ve Türkiye şeklinde ilerliyordu. Muhtemelen Redmi Note 12 serisi için de benzer bir durum söz konusu olacaktır. Büyük ihtimalle Redmi Note 12 serisini 2-3 ay içinde Türkiye’de göreceğiz.

Redmi Note 12 serisi ile iPhone 14 kullanıcıların dahi kıskanacağı o dev özellik ise 120W hızlı şarj desteği. Henüz amiral gemisi modellerde dahi böylesine hızlı şarj teknolojileri kullanılmazken, Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefon serisinde 120W hızlı şarj desteği ile sevenlerinin karşısına çıkması, tercih edilmesindeki en büyük etken olacaktır.

Aynı zamanda söz konusu serinin Türkiye fiyatlarını tahmin edecek olursak, dudak uçuklatıcı fiyat etiketlerinin bizleri karşılayacağını tahmin ediyoruz. Serinin önceki modelleri tanıtıldığı dönemlerde, dolar kuru bir hayli düşüktü. Fakat son zamanlarda dolar kuru ve vergiler yükseldiği için, serinin en uygun fiyatlı modelinde bile 15.000 TL’lik fiyat etiketi olmasını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni modellerin Türkiye ihtimali üzerine daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Türkiye’nin en büyük Bilim ve Sanat Kampüsü, ülkenin kalbinde 1 milyon çocuğu ağırlayacak