Nuh Çimento’nun Tercihi SimpliVity Oldu

Nuh Çimento’nun Tercihi SimpliVity Oldu

PAYLAŞ

Sahip olduğu geleneksel altyapısının karmaşıklığını ortadan kaldırmak ve yüksek işletme maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen Nuh Çimento bilgilerinin en iyi şekilde korunması ve yönetilmesi için SimpliVity’i tercih etti.

1966 yılında faaliyete başlayan Nuh Çimento sanayi kuruluşları arasında; üretim kapasitesi, ürün kalitesi, sahip olduğu gelişmiş yönetim ve organizasyon yapısı ve köklü firma kültürü ile her zaman en üst sıralarda yerini almış durumda. Üretimini gerçekleştirmekte olduğu uluslararası kalite standartlarındaki ürünlerin yurt içinde çok geniş bir bölgede pazarlamasını gerçekleştiren firmanın hedefi; yükleme, sevkiyat ve bilgi işlem teknolojilerinin kullanıldığı sistemlerle müşterinin gereksinmelerini yerinde ve zamanında karşılamak.

Büyük bir operasyon hacmine sahip olan firmanın gerçekleştirdiği operasyonu hatasız bir şekilde yönetmesi gerekiyor. Teknolojinin çok hızlı değiştiğinin farkında olan firmanın BT departmanı günümüzde ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için bir yol haritası çizmiş durumda. Geçtiğimiz dönemde yaptığı BT yatırımları ihtiyaçlarını karşılayamayacak hale Nuh çimento gelişen teknolojiye ayak uydurarak yeni nesil teknolojiler ile birlikte verimliliğini arttırmak için harekete geçmiş durumda. BT altyapısını güncelleme kararı alan firma hızlıca çalışmalara başlamış ve öncelikle sektördeki sunucu ve depolama ürünleri incelemiş. Ardından yedekli bir mimari olacak şekilde topoloji oluşturarak hareket etme kararı almış.
Fayda maliyet analizleri yapan firma bağımsız kuruluşların yaptığı araştırmaları da göz önünde bulundurarak karşılarına çıkan birçok ürün arasından Simplivity ile yollarına devam etme kararı aldı. Yenilikçi tarzı ve şimdiye kadar aldığı olumlu kullanıcı yorumlarıyla rakiplerine göre bir adım öne çıkan Simplivity ile demo ortamı oluşturarak testler gerçekleştiren Nuh Çimento BT departmanı yapılarına en uygun ürünün Simplivity olduğuna karar vererek kurlum sürecine geçti.
Hali hazırda SimpliVity, sunucu ve depolama kaynaklarını sanallaştırma ile birleştiren “HyperConverged” mimarisi ile Nuh Çimento BT altyapısını konsolide etmiş durumda. Bu yeni nesil mimari sayesinde yedekleme, bant genişliği optimizasyonu, felaketten kurtarma gibi aslında kendi başına birer proje olabilecek konulardaki çözümler tek bir altyapı üzerinden sağlanıyor.

Nuh Çimento, SimpliVity ile birlikte dört adet sistemi Hereke’deki yerleşkesinde ve iki adet sistemi de Kartal’da ki sistem odasında barındırıyor. Daha önce üç dört kabin yer kaplayan sistemler tek bir kabinde konsolide edilmiş durumda. Yeni altyapı sitemlerinin kapladığı alan, enerji tüketimi ve soğutma konusunda büyük avantaj sağlanmış durumda. Sistemlerin tam performans ile çalıştırılmasının ardından kısa bir süre sonra hem yönetim hem de verimlilik konusunda beklenen yüksek kazanç elde edilmiş ve sistemlerin yönetim katmanının sunduğu yenilikçi özellikler ile insan kaynağı verimliliği de üst seviyeye çıkmış durumda. Proje ile birlikte İzmit – Hereke ve İstanbul – Kartal arasında karşılıklı felaketten kurtarma projesi de hayata geçirilmiş durumda.

Gerçekleştirilen kapsamlı BT altyapı projesiyle birlikte Nuh Çimento’nun iş yapış hızı ve rakiplerine karşı rekabet gücü arttı. Sahip olduğu yeni nesil BT altyapısı sayesinde kendini daha güvende hissediyor.


CEVAP VER