Nvidia GeForce Now’ın Bedava Abonelik Modeli

Nvidia GeForce Now’a bedava, reklamlı üyelik seçeneği geliyor. IGN’deki bilgilere göre şirket, oyuncular oyuna girmeyi beklerken geçirdikleri sürede, en fazla 2 dakikalık reklam videolarıyla karşılaşacak ve bu sayede platform da buradan gelir elde etmeye çalışacak.

Nvidia GeForce Now, oyunculara pek çok seçenek sunan bir oyun streaming platformu. Ücretsiz, öncelikli ve ultimate olmak üzere üç farklı üyelik seçeneği var. İlk seçeneği işaretlerseniz, bir nevi tam sürüm oyunu demo gibi, yani kısıtlı süre boyunca ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz. Böylece sistem hakkında da bilgi sahibi oluyor ve daha gelişmiş deneyimler için ücretli aboneliğe geçiş yapabiliyorsunuz.Şirket, şimdi de bedava ama reklamlı sistemi devreye almak üzere. Böylece oyunlar açılırken geçen sürede reklamlar gösterilecek. Bu reklam videolarının en fazla 2 dakika olacağı söyleniyor.

Bu arada Nvidia, birkaç ay önce Kanada ve Avrupa’da fiyat artışlarına gitmiş ve buna gerekçe olarak da maliyetlerde yaşanan fiyat artışlarını göstermişti. Bu duyurunun ardından şimdi de böyle bir haberin gelmesi, acaba yeni üye sayısı tarafında beklentiler karşılanamıyor mu sorularını akıllara getirdi.

Bu arada, Amerika’daki oyuncular bu fiyat artışlarından etkilenmemişti, bunu da ek not olarak belirtmekte yarar var.

Nvidia GeForce Now'ın Bedava Abonelik Modeli
Şu an ülkemizde aktif olarak kullanılabilen paketler

Nvidia GeForce Now ülkemizde ne kadar?

Ülkemizde Nvidia GeForce Now için Gameplus.com.tr adresine giderek detaylara göz atabilirsiniz. Şu an “3 ay öde ve 6 ay oyna” kampanyasının olduğunu söyleyebiliriz. Bu üyelik tipi için ödemeniz gereken toplam miktar ise, 800 TL.

Listede eski ve yeni pek çok oyun yer alıyor. Alan Wake II’den Counter-Strike 2’ye, Dota 2’den Assassin’s Creed serisine kadar pek çok seçenek var.

Bu sisteme abone olduğunuzda, ister PC’nizdeki tarayıcıdan isterseniz de mobil cihazlarınız üzerinden AAA oyunlara erişim sağlayabiliyor ve oynayabilirsiniz. Tabii iyi bir de internet bağlantınızın olması kaydıyla.

Bu yeni reklamlı bedava üyelik modelinin ülkemizde de devreye girip girmeyeceği merak konusu. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu arada, şu an isterseniz 30 dakika oturum süresine sahip basic paketi deneyimleyebilirsiniz. Evet, hiçbir ücret ödemeden. Tabii sürenin sınırlı olduğunu ve yoğunluk varsa sıra beklemek zorunda olduğunuzu da hatırlatmalıyız.

İlgili Haberler:

>> TikTok Müzik Konusunda Yeni Gelişme. Ünlü İsimlere Veda!