Oppo A54s sızdırıldı: Orta segmentte kartlar yeniden dağıtılıyor!

Oppo A54s

Oppo, uygun fiyatlı modeli A54s ile gündemde. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen Oppo A54s modelinin fiyatı ve özellikleri.

Son zamanlarda uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Özellikler son zamanlarda çip krizi ile ortaya çıkan sorunlardan dolayı telefon üretimlerinde sorunlar olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber ülkemizde de artan kur değerleri ve vergilerden dolayı, amiral gemisi akıllı telefon almak imkansız hale geldi. Bu yüzden ülkemizdeki çoğu kullanıcının giriş orta seviye akıllı telefonları tercih etmeye başladığını söyleyebiliriz. Oppo’nun A54 modelli, Nisan ayında karşımıza çıkmıştı. İlk olarak Hindistan’da tanıtılan model aylar sonra ülkemizde satışa sunulmaya başladı. Söz konusu A52 modelinin halihazırda 2.700 TL’lik bir satış fiyatının olduğunu belirtelim. Seriye ait yeni ir model daha karşımıza çıktı. Uygun fiyata satışa sunulacak olan ve ülkemizde de satılması beklenen yeni model hakkında işte ortaya çıkan tüm detaylar.

Oppo A54s sızdırıldı: Orta segmentte kartlar yeniden dağıtılıyor!

Oppo A54s

İlk olarak cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde arka tarafında dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu ile bizleri karşılıyor. Bu kameralar 50 MP ana kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro kamera olarak sıralanıyor. Ön kameranın çözünürlüğü hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat tahminler, 8 MP olacağı yönünde.

Yeni modelin ekranına baktığımızda, damla çentikli bir panel tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekranın HD+ çözünürlüğünde olduğunu ve 6.52 inç bir boyuta sahip olduğunu belirtelim. Ekran içi parmak izi okuyucusu, çoğu kullanıcı tarafından sevilen bir özellik. Fakat Oppo, yeni modelinde kilit tuşuna entegre etmeyi tercih etmiş. Bu özelliğin kilit tuşunda kullanılmasının, maliyeti önemli derecede düşürdüğünden dolayı alınmış bir karar olacağı düşünülüyor.

4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile sunulacak olan model, 219 Euroluk bir fiyat etiketine sahip olacak. Aynı zamanda işlemci tarafında MediaTek Helio G35 yongasının olduğunu da belirtelim. Cihazın, ülkemize giriş yaptığında ise rakiplerine kıyasla uygun bir fiyattan satışa sunulacağı düşünülüyor. Yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

>> iPhone 13 Ailesinin En Önemli Özellikleri Neler?