Android 12 oyun modu ile oyunlardan maksimum verimi almak mümkün!

Google Android 12 için

Android 12 oyun modu desteği olan oyunlar belli oldu. Bununla beraber yeni özellik ile karşımıza çıkacak ayrıcalıklar da belli oldu. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın sonlarında Google’ın işletim sistemi olan Android’e 11 güncellemesi geldi. Yavaş yavaş destekleyen tüm modellere gelen Android 11 sürümü, bir çok optimizasyon sorunlarını giderdi. Bununla beraber Android 11 güncellemesini yükleyen cihazlarda da performans artışı gözlendi. Android 11’in geliştirici sürümüne bir hayli ilgi görülen bir özellik gelmişti. Bu sürüme gelen özellik ile birlikte, arka kapağa çift dokunulduğunda Google Asistan devreye giriyordu. Bu ç­ift dokunma özelliğinin yalnızca Google Asistan’ı açmak için geliştirilmediğini de belirtelim. Android 11 geliştirici sürümü ile gelen Double-Tap özelliği sayesinde ekranın arka kapağına çif­t dokunma gerçekleştirildiğinde farklı uygulamaları açmak da mümkün oluyordu.

Bununla beraber Android 11 sürümünde birçok özellik kullanıcılara kavuştu. Daha yeni yeni tüm modellere gelen Android 11, beraberinde Android 12 sürümünü de getirdi. Bununla beraber yeni sürümde ortaya çıkan Oyun Modu, kullanıcıları heyecanlandırdı. İşte yenilenmiş oyun modu, ve oyun modunu destekleyen oyunlar.

Android 12 oyun modu ile oyunlardan maksimum verimi almak mümkün!

Android 12 oyun modu

Oyun modu ile oyundan maksimum verimi alabilmek mümkün. Bununla beraber en sıra dışı özelliklerden biri ise, indirdikçe oyna özelliği. Bu özellik ile, büyük boyutlu oyunu oynamaya başlamanız için hepsini indirmenize gerek kalmayacak. Eğer oynayacağınız oyun büyük boyutlu ise, indirdikçe oyna özelliği sayesinde, yalnızca indirdiğiniz kısımları oynamak mümkün.

Game Dashboard ile karşımıza çıkan mod profilinde ise üç farklı seçenek karşımıza çıkıyor. Bu seçenekler, oyundan almak istediğimiz verimi simgeliyor. Standart, performans ve pil tasarrufu modları sayesinde istenilen performanslı rahatlıkla yakalamak mümkün hale geliyor. İlk olarak oyun modunu destekleyen oyunların sınırlı olduğunu belirtelim. Önümüzdeki haftalarda PUBG Mobile ve Fortine gibi bilinen oyunlara oyun modu desteğinin gelmesi bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde Android 12 alacak tüm cihazlar ortaya çıkacaktır. Daha fazlasından haberdar olabilmek için bizi takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Android 12 güncellemesini alacak cihazlar belli oldu: İşte güncel liste!

>> iPhone 13 Ailesinin En Önemli Özellikleri Neler?