Oppo A58 Piyasaya Sürüldü: Türkiye’ye Gelirse Çok Satar!

Oppo Android 14

Oppo A58 modeli piyasaya sürüldü. İşte güçlü işlemcisi 50 MP kamerası ile ilgi odağı haline gelen modelin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda çoğu ülke 5G bağlantısına geçiş yaptı. Ülkemiz için henüz net bir tarih yok fakat, 2023 yılında 5G bağlantısına kavuşacağımız ümit ediliyor. Çoğu ülkenin 5G bağlantı desteğine geçiş yapması ile birlikte 5G destekli akıllı telefonlar da üretilmeye başkandı. Fakat söz konusu cihazların, normal modellerden biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı çoğu marka, giriş ve orta seviyede uygun fiyatlı 5G destekli modeller üretmeye başladı.

Oppo ise, son zamanlarda kullanıcılarına sunduğu 5G destekli modellerle bir hayli ilgi odağı oldu. Söz konusu modellerin ilgi odağı olmasının sebebi, uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, benzer fiyatlı rakiplerinden daha iyi performans sunması. İşte Oppo’nun 5G destekli telefonlar ailesine bir yenisi daha eklendi. İşte yakın zamanda tanıtılan Oppo A58 5G modelinin bizlere sundukları.

Oppo A58 Piyasaya Sürüldü: Türkiye’ye Gelirse Çok Satar!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, ön panelde 6,56 inçlik LCD bir panel karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu panelin 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. Genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlarda 60 Hz tazeleme oranına sahip paneller karşımıza çıkıyordu. Oppo’nun bu segmentte dahi yüksek tazeleme oranı sunan bir panele sahip olması, rakiplerine kıyasla önemli bir avantaj.

Oppo A58

Arka paneline baktığımızda ise iki kamera kurulumu bulunuyor. Bu iki kamera, 50 MP ana kamera ve 2 MP derinlik sensörü olarak sıralanmış durumda. Ön kamerada bulunan lens ise 8 MP çözünürlüğünde.

İşlemci tarafında MediaTek imzalı Dimensity 700 yongası bizleri karşılıyor. Ayrıca RAM tarafında hem 6 GB hem 8 GB seçenekleri olacak. Fakat dahili depolama tarafında yalnızca 128 GB seçeneğinin bulunduğunu belirtelim. 5000 mAh pile sahip olan Oppo A58, 33W hızlı şarja da sahip. Fiyat tarafına baktığımızda ise 234 dolarlık bir fiyat etiketi bizleri karşılıyor. Uygun fiyata satışa sunulan akıllı telefonun özelliklerinin ise tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Oppo Find N2 Geliyor: Yeni Katlanır Telefon Yolda!