Oppo Reno 10 Tasarım Ayrıntıları Sızdırıldı!

Oppo Reno 10

Oppo Reno 10 modeli alışılagelmişin dışında tasarım hatları ile gündemde. İşte ülkemizde de satışa sunulacak model hakkında tüm sızınıtlar.

Geçtiğimiz günlerde Oppo Reno serisine ait tanıtılacak modeller hakkında bazı sızıntılara şahit olmuştuk. Sonunda yeni modelin  özellikle pil tarafında sunacağı özellikler hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Kasım ayında tanıtılacak olan Oppo Reno 10 serisinde kullanılacak işlemcinin, Qualcomm imzalı Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisi olması bekleniyor. Opp­o Reno 10 Pro modelinde kullanılacak olan yonga seti ise MediaTek imzalı Dimensity 9000 yonganın olacağı biliniyor. Bununla beraber yeni modelin Türkiye’ye geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor.

Nisan ayı sonuna kadar Çin’de tanıtılması beklenen seri hakkında birçok detaya sahip olduğumuzu belirtelim. Ayrıca genellikle serinin önceki modelleri ülkemizde de satışa sunulduğu için, söz konusu serinin tanıtıldıktan aylar sonra ülkemize de giriş yapması beklenmiyor. İşte tasarım ayrıntılarının yanı sıra teknik özellikleri hakkında da bazı bilgiler edindiğimiz yeni Oppo modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 10 Tasarım Ayrıntıları Sızdırıldı!

Oppo Reno 10 serisinin yakında piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da Oppo Reno 10 modeli hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Henüz seri ile gelmesi beklenen Pro ve Pro+ modelleri hakkında bir detay ortaya çıkmasa da serinin baz modeli hakkında belgelerin aktarıldığını görmekteyiz. İlk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ön panelinde delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu ekranın 6.7 inçlik OLED teknolojisinden yararlanılan bir panel olacağı tahmin ediliyor.

Oppo Reno 10

Arka paneline baktığımızda ise ikili kara kurulumu yer alıyor. Kameralarını değerlendirdiğimizde, ana kamera hakkında henüz ortaya çıkan bir detay olmasa da 2x optik zoomlu portre kamerasının yer alacağı biliniyor. Bununla beraber ön kamerada ise 32 MP çözünürlüğünde selfie kamerasının yer alacağına dair de sızıntılar mevcut.

Serinin Pro+ modeli ise en güçlüsü olarak anılacak. Kamera tarafında 50 MP çözünürlüğünde IMX890 lensi ile gelen modelin, 1.5K çözünürlüğünde ekrana sahip olduğunu belirtelim. 4.600 mAh’lık pile sahip olacak modelin hızlı şarj desteğine sahip olacağı da tahmin ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Hogwarts Legacy, Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı! İşte Detaylar