Oppo Find N3, Samsung’u Devre Dışı Bırakabilir! Nasıl mı?

Oppo Find N3

Oppo, geçtiğimiz sene aralık ayında katlanabilir ekranlı yeni amiral gemisi modeli Oppo Find N2’yi görücüye çıkarmıştı. Oldukça başarılı özelliklere sahip bu cihaz, Samsung’un katlanabilir ekranlı üst seviye modeli Galaxy Z Fold 4 ile rekabete girmişti. İkisinin de başarılı özellikleri olduğunu kabul etmek mümkün, ama öte yandan bu sene Oppo biraz daha öne çıkabilir. Oppo Find N3’ün seviyeyi biraz daha yukarıya taşıyacağı düşünülüyor. İşte detaylar.

Oppo Find N3, içinde bulunduğumuz 2023 yılında, katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında yeni bir seviye belirleyebilir ve Samsung üretimi cihazları geride bırakabilir. PhoneArena’daki bilgilere göre ürün, daha büyük bir ekran ve yüksek çözünürlük detaylarıyla gelebilir.

Oppo Find N3 için büyük bir ekran ve 2260 x 2440 çözünürlük detayından söz ediliyor. Find N2’nin çözünürlük değerine baktığımızda ise, 1792 x 1920 değerini görüyoruz. Yani ciddi bir sıçrama söz konusu.

Galaxy Z Fold 4’ün çözünürlük değerine baktığımızda ise, 1812 x 2176 değeriyle geldiğini görüyoruz. An itibarıyla, ekran en ve boy oranları da göz önüne alındığında, Galaxy modellerine kıyasla daha büyük sonuçlar olabilir.

Oppo Find N3, Samsung'u Devre Dışı Bırakabilir! Nasıl mı?

Oppo Find N3’te OLED LTPO katlanabilir ekran teknolojisi kullanılabilir

OLED LTPO ekran, 120Hz tazeleme değeri ve dış mekân kullanımlarında da yeterli olacak maksimum parlaklık düzeyiyle gelecek. Yeni ürünün ekran boyutu henüz netleşmiş değil, ama Find N2’de 7.1 inç ekran tercih edildiğini hatırlatalım. Kısacası bu kez daha büyük bir ekran olasılığı yüksek.

Peki bu yeni ürünü Çin pazarı dışındaki pazarlarda görebilir miyiz? Ne yazık ki Find 2 sadece Çin’e özel satışa sunulmuştu. Find 3’te de aynı hamle gerçekleştirilebilir. Tabii böyle bir şey yapılırsa, Samsung’un global pazarda eli güçlenecektir. En azından katlanabilir ekranlı telefonlar tarafında.

Üreticiler, katlanabilir ekranlı yeni modellerde, özellikle ekranın kat bölgesindeki “kat izi” unsurunu ortadan kaldırmak için uğraş veriyor. Öte yandan cihazın tamamen katlanabilmesi ve daha hafif boyutlarda hazırlanabilmesi de hedefler arasında.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Coca Cola Telefonu Duyuruldu: Realme 10 Pro Coca-Cola Edition