Oppo Find N3 Z Fold Serisini Geride Bırakacak!

Oppo Find N5 Flip

Oppo Find N3 modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte Samsung’un Z Fold serisine rakip olacak yeni model hakkında tüm detaylar.

Oppo, Çin’de yakında üçüncü nesil katlanabilir telefonu olan Find N3’ü piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu cihazın, OnePlus Open olarak bilinen Oppo’nun ilk katlanabilir telefonuyla aynı olacağı doğrulandı. OnePlus Open resmi olarak tanıtıldı ve küresel bir lansmanın bu ayın ilerleyen günlerinde yapılması bekleniyor. Öte yandan, Find N3’ün sadece Çin pazarına özel olması bekleniyor. Fakat ilgi görürse Avrupa’ya da açılma ihtimali yüksek. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Şirketin yaklaşan ürünü, tasarımını ve renk seçeneklerini gösteren resmi görünümlü görsellerde ortaya çıktı.

Oppo Find N3 Z Fold Serisini Geride Bırakacak!

Resmi görünümlü posterlere baktığımızda, OPPO Find N3 modelinin yeşil, altın ve siyah renk seçeneklerine sahip olduğunu görüyoruz. Yaklaşan ürünün tasarımı, OnePlus Open’ın sızdırılan render görüntülerine oldukça benziyor. Bu, iki sensör, periskop lens ve Hasselblad markalaması barındıran bir çıkıntılı dairesel kamera modülünün varlığını doğruluyor. Cihazın kompakt bir form faktörü var ve kutu tasarımına sahip. Üst tarafta bir hoparlör ızgarası bulunurken ses açma düğmeleri ve güç düğmeleri sağ kenarda bulunuyor. Birincil dış ekran, ekran etrafında ince çerçevelere sahip. OPPO Find N3, bugün sızdırılan bir YouTube videosunda da görüldü.

Oppo Find N3

YouTuber, katlanabilir telefonun kıvrımının Galaxy Z Fold 5 kadar belirgin olmadığını açıkladı. Markanın yaklaşan katlanabilir cihazı ayrıca Geekbench test platformunda da görüldü. Veritabanına göre, cihaz iddialara göre Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve 16GB RAM (Çin varyantı 12GB RAM ile listeleniyor) ile donatılacak ve Android 13 işletim sistemi üzerinde çalışacak. Öte yandan, OPPO Find N3’ün sızdırılan özellikleri, AMOLED panel ve 120Hz yenileme hızına sahip 7.82 inç iç ve 6.31 inç dış ekranları olduğunu görmekteyiz.

Cihazın 48MP ana sensör, 48MP ultra geniş lens ve 64MP telefoto ünite içereceği iddia ediliyor. Katlanabilir telefon, iddialara göre 4,805 mAh batarya ünitesi ile desteklenecek ve 100W şarjı destekleyecek. Bu özelliklerle OPPO Find N3, katlanabilir telefon pazarında dikkat çekmeye aday gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde söz konusu modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 aşırı ısınma düzeltmesi: Termal görüntüleme, iOS 17.0.3 öncesi ve sonrası gösteriyor