Oppo Reno 5 Pro+ 2021’e bomba gibi gelecek!

Oppo Reno 5 Pro+ 2021’e bomba gibi gelecek!

oppo reno 5 5g
Google News Abone Ol

Oppo Reno 5 ve Reno 5 Pro modelleri tanıtıldı. Fakat Reno 5 Pro+ için 24 Aralık işaret edildi. İşte beklenen model hakkında tüm detaylar.

Yakın zamanda Oppo Reno 5 serisi ile alakalı bir çok söylenti ortaya atılmıştı. 2021 aşında piyasaya sürüleceğine dair bir çok haber olmasına rağmen Reno 5 ve Ren­­o 5 Pro modelleri 10 Aralık itibariyle tanıtıldı. Fakat serisinin en çok merak edilen Re­n­o 5 Pro+ modeli henüz tanıtılmadı. Fakat henüz tanıtılmayan yeni model hakkında beklentiler çok yükselmiş durumda. Özellikle tahmin edilen fiyat bilgisini baz alarak bir yorum yapacak olursak, en uygun amiral gemisi modellerden biri olmaya aday diyebiliriz. İşte yeni Reno 5 Pro+ ile alakalı tüm detaylar.

Oppo Reno 5 Pro+ neler sunacak

Geçtiğimiz aylarda Oppo Reno 5 serisinin Ocak 2021’de tanıtılacağına dair beklentiler mevcuttu. Fakat Oppo, bir hamle ile tanıtım tarihini erkene çekti ve Reno 5 ve R­e­no 5 Pro modellerini 10 Aralık‘ta tanıttı. Bunun sebebinin ise büyük markaların amiral gemisi modellerinin 2021 Ocak’ta piyasaya sürülmesi olarak düşünülüyor. Özellikle Samsung S21 serisi ve Xiaomi Mi 11 serisinin Ocak ayında piyasaya sürülecek olması, Oppo Reno 5 serisinin satışlarını etkileyen en büyük faktörlerden biri olacaktı. Oppo ise stratejik olarak çok mantıklı bir hamle ile tanıtım tarihini geri çekti.

oppo reno 5 pro plus

Serinin diğer modelleriyle birlikte tanıtılmayan Ren­o 5 Pro+ modelini incelediğimizde, arka tarafında dikey kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Dikey konumlandırılmış üç kameranın yanında ise bir adet küçük lens daha bulunuyor. Bu lensin ise makro lens olacağı düşünülüyor. Ortaya çıkan görsele göre cihazın diğer kameralarını inceleyecek olursak; Sony IMX766 ana sensörü ile birlikte gelecek 50 MP çözünürlüğünde ana kamera, 16 MP çözünürlüğünde geniş açılı kamera, ve 13 MP telefoto kamerası olmak üzere toplamda dört adet kamera bulunuyor.

Cihazın ön paneline dair henüz bir görsel bulunmuyor. Fakat 90 Hz yenileme hızına sahip 1080 x 2400 çözünürlüğünde Süper AMOLED bir ekran ile karşımıza çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Qualcomm’un Snapdragon 865 yongasından güç alacak olan modeli 4.500 mAh bataryaya sahip olacak ve 65W ultra hızlı şarj teknolojisi ise bu bataryayı dolduracak.

Serisinin diğer modellerinin tanıtılmasının ardından gözler Re­no 5 Pro+ modeline çevrildi. Serinin son modeli, diğer modellerden 2 hafta sonra 24 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

İlgili Haberler

>> OPPO katlanabilir telefon işine 2021’de giriyor

>> OPPO ColorOS 11 Türkiye’de indirime sunuldu


CEVAP VER