Oppo Reno 8 Serisi Türkiye Yolcusu: Yakında Satışta!

Oppo

Oppo Reno 8 serisi, Avrupa’ya açılıyor. İşte yakın zamanda ülkemize de giriş yapması beklenen yeni akıllı telefon serisi hakkında tüm detaylar.

Oppo Reno serisinin ülkemizde de ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Oppo yıllardır ülkemizde hizmet veren bir marka olduğu için özellikle Reno serisine ait modelleri ülkemize getiriyor. Bunun en temel sebebi ise söz konusu serinin uygun fiyatlı modeller arasında yer alması. Son yıllarda Oppo Reno modellerinin hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Yakın zamanda Endonezya’da piyasaya sürülen Oppo Reno 8 4G modeli ise yine serinin önceki modeli olan Reno 7 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Geçtiğimiz Mayıs ayında Oppo Reno 8 serisinin tanıtıldığını biliyoruz. Yakında gerçekleşecek olan etkinlikte söz konusu modellerin Avrupa’ya açılacağı biliniyor. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen seri hakkında tüm detaylar.

Oppo Reno 8 Serisi Türkiye Yolcusu: Yakında Satışta!

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman, diğer Oppo Reno serisi modellerine benzer bir tasarım anlayışını hakim olduğunu görmekteyiz. Ön panelinde delikli ekran tasarımının bizleri karşıladığı model 90 Hz tazeleme oranı sunuyor. Aynı zamanda bu ekranın Full HD+ çözünürlüğüne sahip olduğunu da belirtelim. AMOLED bir panel ile gelen modelin ekran boyutu ise 6.43 inç.

Oppo reno 8

Teknik tarafa baktığımızda ise Qualcomm imzalı Snapdragon 680 yongası bizleri karşılıyor. Genellikle orta segment telefonlarda net Snapdragon 680 işlemcisini sıkça görmeye başlamıştık. Söz konusu işlemcinin de günlük yaşantıda kullanıcıyı zorlamayacak, güçlü bir yonga seti olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Pil tarafına baktığımızda da 4500 mAh’lik bir pil ve ve bu pili desteklemek için 33W hızlı şarj desteğinin bulunduğunu da belirtelim.

Seriye ait tüm modellerin, önümüzdeki günlerde Avrupa’da tanıtılması bekleniyor. Ardından haftalar sonra Türkiye ihtimali üzerine de yeni detaylar ortaya çıkacaktır. Genel olarak orta segment akıllı telefon serisi olarak karşımıza çıktığı için, yine ilgi gören telefonlar arasında yer alacağını tahmin ediyoruz.

İlgili Haberler

>> Samsung Katlanır Tablet Hakkında Yeni Ayrıntılar Ortaya Çıktı!