Oracle Linux için “Oracle OpenStack” Kullanıma Sunuldu

Yeni “OpenStack” sürümü kurumsal ölçekli çözümler için kullanıcı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak geniş uygulama seçeneklerini sunuyor

Oracle Linux için “Oracle OpenStack” dağıtımı kullanıcıları, üretim ortamlarında Oracle Linux ve Oracle VM yapılarını kontrol edebiliyor. “OpenStack” “Icehouse” sürümünü kullanan Oracle dağıtımı, daha çok seçenek ve müşterek çalışma olanağı sunarken Oracle Linux ve Oracle VM ortamlarının verimlilik, başarım, ölçeklenebilirlik ve güvenlik avantajlarını da yanında barındırıyor. Oracle Linux için “Oracle OpenStack”, Oracle Linux ve “Oracle VM Premier Destek”müşterilere paketin parçası olarak sunuluyor ve herhangi bir ek maliyet getirmiyor.

Oracle Linux için “Oracle OpenStack”, Oracle Linux üzerine yüklenen “OpenStack” yazılımıdır. Esneklik ve açıklık sağlamak adına Oracle VM ile desteklenen tüm işletim sistemleri Oracle Linux, Oracle Solaris, Microsoft Windows ve diğer Linux dağıtımlarının kullanımına olanak sağlıyor.oracle_use

Bu sürüm müşterilerin yüksek ölçeklenebilir, çok kullanıcılı ortamlar oluşturmalarını desteklerken “OpenStack” için mevcut eklentiler ve uzantıların zengin bir ekosistem ile entegre edilmelerine de olanak sağlıyor. Buna ek olarak, Oracle Linux için “Oracle OpenStack”, müşterilere daha fazla seçenek ve birlikte çalışabilme olanağı sunmak için üçüncü parti yazılım ve donanımlar ile entegre edilebiliniyor.

Oracle Linux için “Oracle OpenStack”, Oracle Public Yum Server ve “Unbreakable Linux Network” (ULN) sayfalarından ücretsiz olarak yüklenebilir, “OpenStack” katmanına kolayca başlangıç yapabilmek için ürünün Oracle VM Virtualbox görüntüsünü Oracle Technology Network sayfasından indirebilir, Oracle VM, Oracle Linux ve”OpenStack” katmanın kullanımına yönelik “Getting Started with Oracle VM, Oracle Linux and OpenStack” dökümanını kaynak olarak kullanabilirsiniz.