Orta Seviyenin Yeni Yıldızı Olabilir: Vivo V30 Pro Özellikler

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, yeni Vivo V30 Pro akıllı telefonun yolda olabileceğinden bahsetmiştik. Zira ürün hakkında Bluetooth sitesinde bazı bilgiler paylaşılmıştı. Gücünü MediaTek üretimi bir çipsetten alacağı ve Bluetooth 5.3 kablosuz bağlantı teknolojisini kullanacağı söylenen telefon için “Uygun fiyata orta seviye çözümü olabilir.” düşünceleri vardı. Şimdi de bu ürün için yeni bilgiler geldi. Tabii söylenti boyutunda bilgiler olduğunu belirtelim.

Çinli teknoloji şirketi Vivo, aslında V30 ve V30 Lite adını verdiği iki akıllı telefon modelini şu an teknoloji severlere sunuyor. Bunlara ek bir model olarak, bir de V30 Pro’dan söz ediliyordu. Şimdi isterseniz Vivo V30 Pro’ya ait olduğu iddia edilen söylenti boyutundaki teknik özellikleri sizlerle paylaşalım.

Vivo V30 Pro özellikleri (Şu an söylenti boyutunda.):

Öncelikle, ürünün yakın zamanda resmiyet kazanması ve satışa sunulması beklenildiğini söyleyelim. Sonrasında önemli bir detay ise, bu telefon, Vivo’nun şimdiye dek hazırladığı “en güçlü orta seviye telefon” ünvanının da sahibi olabilir.

MySmartPrice sitesinde, Vivo V30 Pro’ya ait olduğu iddia edilen bir Geekbench test tablosu yayınlandı. Buna göre telefonda MediaTek Dimensity 8200 çipset ve en az 12GB RAM değeri olabilir. Tabii sanal RAM desteğinin de olabileceği söyleniyor. Bu sayede oyun ve uygulama çalıştırma performansı tarafında avantajlar elde edilebilir.

Orta Seviyenin Yeni Yıldızı Olabilir: Vivo V30 Pro Özellikler

Telefonun kutudan Android 14 işletim sistemi sürümüyle çıkması bekleniyor.

Üründe 6.78 inç değerde ve FHD+ çözünürlük sunan Amoled ekran tercih edilebilir. Bu ekranda 120Hz tazemele değeri ve yedirilmiş parmak izi okuyucu sensör gibi avantajlar da bulunabilir.

Vivo V30 Pro’nun arka tarafında 50+50+12MP’den oluşan üçlü kamera sistemi olabilir. 1080P 60FPS ve 4K 30FPS video çekim seçeneklerinin olacağından bahsediliyor.

Telefonda hızlı şarj özellikli 5000mAh pil kapasitesinin kullanılacağı da gelen bilgiler arasında. Hızlı şarj değeri hakkında henüz bir bilgi yok. Öte yandan, hızlı şarj destekli adaptörün kutuda geleceğini düşünüyoruz. Böylece ekstra para ödemeye gerek kalmayacak. Çin menşeli firmalar genellikle bu tarafta avantajlı.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Mod Dünyasından The Elder Scrolls 6’ya Transfer!