Panasonic Bağlantı İstasyonu İşine Giriyor

Panasonic Bağlantı İstasyonu İşine Giriyor

PAYLAŞ

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa, Toughbook (dayanıklı dizüstü bilgisayar) ve Toughpad (dayanıklı tablet) müşterilerinin mobil işgücünde özgün cihaz montaj ve bağlantı ihtiyaçlarına yönelik olarak Küresel Cihaz Montaj Çözümleri (Global Docking Solutions – GDS) ekibini kurduğunu duyurdu.

Galler’in Cardiff şehrinde bulunan Global Docking Solutions (GDS) ekibi özel bağlantı çözümlerini kendi bünyesinde tasarlayacak, geliştirecek ve sertifikalandıracak. İş birimi ayrıca, gelecekteki tüm bağlantı çözümlerinin yeni Toughbook ve Toughpad ürünleriyle eşzamanlı olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak.

Kısa bir süre önce genişletilen ve halihazırda Panasonic bağlantı istasyonlarını her türden müşteri aracına entegre eden Panasonic ProServices mühendislik ekibinin mevcut uzmanlık alanlarından faydalanan GDS tüm dünyadaki Toughbook ve Toughpad müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahip olacak.

Panasonic iş istasyonu

GDS ekibi özel araç bağlantı istasyonlarının tasarım ve geliştirme süreçlerini gerçekleştirmenin yanı sıra en yeni 3D tarama ve hızlı prototipleme becerilerine de kendi bünyesinden erişme imkânına sahip olacak. Bu sayede müşterilerden gelebilecek her türlü ani proje taleplerine çok hızlı bir şekilde yanıt verilebilecek.

Yeni GDS ekibi tarafından tasarlanan ilk cihaz bağlantı çözümü en yeni tam dayanıklı Toughbook ayrılabilir dizüstü bilgisayar olan Panasonic CF-20 için geliştirilen araç bağlantı çözümü oldu. Tam dayanıklı bir dizüstü bilgisayarı altı farklı modda çalışabilen, ayrılabilir bir tabletle birlikte sunarak her türlü kurumsal ihtiyacı karşılayan Toughbook CF-20, araç bağlantı çözümüyle kamu hizmetleri, telekomünikasyon, havacılık, savunma, saha hizmetleri ve acil hizmetler gibi sektörlerde mobil çalışma anlayışına verimlilik katacak.

Toughbook CF-20’nin yanında piyasaya sunulan araç montaj ve bağlantı çözümü ürünle eşzamanlı olarak piyasaya sürülen ilk araç bağlantı çözümü olma özelliğini taşıyor ve kullanıcılara cihazlarını araçlarına hemen monte ederek de kullanmalarına imkân tanıyor.

Hem hafif hem de eksiksiz işlevselliğe sahip  

Polikarbonat ABD ve alüminyumdan imal edilen bağlantı çözümü bu yönüyle hem daha hafif hem de daha uzun ömürlü bir çözüm olmayı başarıyor. Bağlantı çözümü port çoğaltabilmeyi sağlarken opsiyonel anten içinden geçme özelliği işlevsellik ve gelişmiş bağlantı avantajı sağlıyor.

Panasonic_CF20_Baglanti_Cozumu_1

 

Esnek kurulum seçenekleri ve artırılmış güvenlik

Standart olarak 75mm montaj plakasına sahip olan ve isteğe göre farklı plakaların da eklenebildiği evrensel montaj sistemi, bağlantı girişinin farklı montaj seçenekleri için kişiselleştirilebilmesini sağlıyor. İkincil bir kilitleme kolu cihazın depolama ya da dönüştürülme modlarında güvenliğini sağlıyor. GPS işlevine ve iş rotasına erişim durumunda da kilitlenebiliyor. Cihaz kilitli olduğunda tablet yerinden çıkarılabiliyor ve araç terk edilirken kilitlenebiliyor.

Dayanıklı kullanım için tasarlandı

Bağlantı çözümü dayanıklı ve kendini temizleyen bağlama yuvasına sahip. Çözüm en az 30.000 döngüye kadar test edildi ve testler sonucunda çözümün uzun süreler kullanıma dayanıklı olduğu tespit edildi. MIL-STD-810G standartlarına uyumluluğu testlerle onaylanan bağlantı çözümü MIRA ile UNECE Reg 17 darbe testi (AB eşdeğeri: SAE J1455) sürecinde ve ihtiyaç halinde küresel standartları da karşılayacak.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Ar-Ge ve Çözüm Mühendisliği Müdürü Robert Blowers, yeni çözümle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “GDS ekibinin ilk çözümü cihaz bağlantı çözüm kapasitesinin tamamının Panasonic çatısı altına alınmasının faydalarını ortaya koyuyor. Artık montaj çözümümüzü Toughbook ve Toughpad ile aynı anda piyasaya sürebiliyor, müşterilerimizin aradığı esnekliği sunabiliyoruz. ProServices ekibi müşterilerimizle birlikte çalışarak cihazı her türlü araç ya da iş istasyonu gereksinimini karşılayacak şekilde entegre edebilecekler. Tüm bunlara ek olarak ekibimiz bundan sonrasına yönelik özelleştirilmiş çevresel çözümleri, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlama yetkinliğine de sahip.”


CEVAP VER