Pixage Digital Signage ile Yayıncılık Deneyimi Yeniden Tanımlanıyor

Pixage Digital Signage ile Yayıncılık Deneyimi Yeniden Tanımlanıyor

PAYLAŞ

KoçSistem, tamamen kendi kaynakları ile geliştirdiği ve 10 senedir İngiltere Premier League, Almanya Bundesliga futbol kulüpleri stadyumlarına entegre ettiği Pixage Sayısal Yayıncılık uygulamaları ile taraftarlara sunulan maç izleme aktivitesine yepyeni bir boyut kazandırdı.

KoçSistem, tamamen kendi kaynakları ile geliştirdiği ve 10 senedir İngiltere Premier League, Almanya Bundesliga futbol kulüpleri stadyumlarına entegre ettiği Pixage Sayısal Yayıncılık uygulamaları ile taraftarlara sunulan maç izleme aktivitesine yepyeni bir boyut kazandırdı.

Nesnelerin İnterneti, Mobilite, Bulut Bilişim gibi mega trendlerin tetiklediği dijital dönüşüm rüzgarının tüm sektörlerdeki iş modellerini ve insanların yaşayış tarzını hızla değiştirdiği günümüz dünyasında, stadyumlardaki skorboard’lar da sadece maç sonuçlarını bildiren birer ekran veya saha kenarındaki billboard’lar ise sadece kağıt ilan yapıştırılan birer tahta olmaktan öteye geçerek,  interaktif deneyim yaşatan mecralara dönüşüyor. Bu dönüşümün katalizörü ise doğru mesajı, doğru hedef kitlesine anında aktarabilen sayısal yayıncılık teknolojileri.

Taraftarlar artık kulüplerinin hazırladıkları tanıtım filmlerini, maç önü ve sonrasındaki röportajları tüm stadyuma dağılmış ve tek bir platformdan yönetilen ekranlardan takip ederek stadyumda daha fazla zaman geçiriyor. Diğer yandan sponsor firmaların tüketicilerle iletişime geçebilecekleri yepyeni dijital bir mecra yaratılarak kulüplerin reklam gelirlerinde önemli bir artış sağlanıyor.

Karşılıklı kazan-kazan ilişkisi temelinde devam eden bu etkileşim modeli ile doğru zamanda doğru kişilere mesajların dijital olarak kolayca aktarılabildiği ve dinamik, ilgi çekici içeriklerle taraftar deneyiminin bir üst boyuta taşındığı bu yurtdışı örneklere artık Türkiye’de de rastlamak mümkün.

Pixage teknolojisi sayesinde Galatasaray Türk Telekom Arena, LED ekranlar, perimeter board (saha kenarındaki elektronik panolar) ve dijital skorboard’lar aracılığı ile taraftarlara dijital bir deneyim sunan stadyuma dönüştü. Fenerbahçe Ülker Sports Arena ‘da kurulan LED ekranlar ve asma video skorboard ile bir yandan maç ile ilgili canlı bilgiler. Aktarılırken, diğer yandan videolar ses sistemi ile entegre bir şekilde oynatılarak taraftarın oynanan oyunun bir parçası olması sağlanıyor.

Pixage ile yaşanan akıllı stadyum dönüşümü sayesinde taraftarlar benzersiz bir maç deneyimi yaşarken kendilerine özel reklamlara. Maruz kaldıkları dijital mecra sayesinde kulüpler ilave reklam geliri sağlayabilmekteler.

LCD, videowall, projeksiyon sistemleri, LED ekranlar, kiosk gibi farklı gösterim türlerini de destekleyen Pixage Sayısal Yayıncılık çözümünün öne çıkan avantajları;

Kolay İçerik Yönetimi

Tek merkezden gerçekleştirilen içerik yönetimi sayesinde tüm ekranlarınızı tek noktadan yönetebilme imkânına kavuşurken. İçerik yönetimi ve planlama araçları sayesinde, mesajlarınızı hedef kitleye basit şekilde ulaştırabilirsiniz.

Hedef Kitleye Göre Özelleştirilebilen Mesajlar

Filtreleme araçlarıyla, farklı ekranlardan farklı içerikler yayınlayabilir, böylece mesajlarınızı en uygun hedef kitleye yönlendirebilirsiniz.

Zengin Medya İçeriği

Mesajlarınızı daha cazip hale getirmek için dilediğiniz sayıdaki içeriği aynı anda oynatabilir. Ve bu içerikleri tek bir ekran üzerinde birbiriyle uyumlu hale getirebilirsiniz.

İnteraktif Yayın Yapabilme

Yayınlanan içeriğin yönetiminin ekranı kullanan kişi tarafından belirlenebildiği interaktif yayın platformu özelliği ile ürün. Veya hizmetleriniz hakkındaki anlık geribildirimleri toplayarak önemli demografik bilgileri anlık olarak edinebilirsiniz. Bu sayede izleyicilerin ekran üzerinde yaptığı seçimlere göre farklı promosyonlar, kampanyalar sunulabilir ve çapraz satış stratejileri uygulayabilirsiniz.

Yönetim ve Raporlama Kolaylığı

Mevcut sistem ağınıza ek yük getirmeyecek şekilde tasarlanan. Pixage Sayısal Yayıncılık uygulaması ile içerik oluşturmak, yüklemek ve içeriği yönetmek için ayrı sunucular kullanabilirsiniz. Ayrıca oynatım raporları ve istatistiklere bakarak, videoların oynatıcılara yüklenip yüklenmediği, içeriklerin oynatılıp oynatılmadığı gibi kritik göstergeleri tek bir noktadan izleyebilirsiniz. pixage-digital-signage-video-wall


CEVAP VER