Pixel Watch 2 İşlemcisi Belli Oldu: Kritik Karar!

Google Pixel Watch 3

Pixel Watch 2 akıllı saatinin işlemcisi belli oldu. İşte yakında tanıtılacak olan markanın ikinci akıllı saati hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz yılın son aylarında olaylı Google’nı Pixel Watch modeli tanıtılmıştı. Olaylı olarak anılmasının en temel sebebinin ise tanıtılmasının sürekli ertelendiğini söyleyebiliriz. Çünkü 2021 sonunda tanıtılması beklenen bir akıllı saat olmasına rağmen neredeyse bir yıl sonra tanıtılmıştı. Fakat Google Pixel Watch modelini tanıttıktan aylar sonra serinin yeni modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Artık Google’ın akıllı saat tarafında hızlı davranmaya başladığını görmekteyiz.

Geçtiğimiz günlerde Pixel Watch modelinin Samsung imzası taşıyan Exynos yonga seti ile geleceğine dair ayrıntılar bulunuyordu. Sonunda Google tarafından kritik karar geldi ve son ortaya çıkan bilgilere göre Pixel Watch modeli Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon yonga setine sahip olacak. İşte yakında tanıtılacak olan, hatta Türkiye’ye de geleceği tahmin edilen yeni akıllı saat hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Pixel Watch 2 İşlemcisi Belli Oldu: Kritik Karar!

Yeni bir rapor, sonbaharda Pixel 8 serisiyle birlikte piyasaya sürülecek olan Google Pixel Watch 2 ile ilgili ilk kez ışık tutuyor. Rapora göre Google’ın ikinci nesil akıllı saati, Samsung’un Exynos yonga setinden en yeni Qualcomm Snapdragon W5 nesline geçecek. Snapdragon W5 Gen 1 ister Snapdragon W5+ Gen 1 olsun, dört Cortex-A53 çekirdekli 4 nm’lik bir çiple yerine tercih edilecek. Bu, yalnızca iki Cortex-A53 çekirdeğine sahip Pixel Watch’ın 10nm Exynos 9110’una göre çok büyük bir gelişme. W5+, her zaman açık ekranı ve diğer özellikleri daha verimli hale getiren özel bir yardımcı işlemciye sahiptir.

Google Pixel Watch

Ortaya çıkan rapora göre, Pixel Watch 2, Exynos’tan ayrılıp Snapdragon’a geçiyor. işlemci yükseltmesi ile Pixel Watch 2, öncekinden çok daha iyi pil ömrüne sahip olmalıdır. Samsung’un giyilebilir çipinin, Galaxy Watch 4. nesildeki 5nm W920 çipi ve Galaxy Watch 6’da piyasaya sürüleceği söylenen W980 ile rekabet edeceğini unutmamak önemlidir. Rapora göre diğer önemli gelişmeler arasında stres takibi için bir cEDA (Sürekli Elektrodermal aktivite) sensörü ve bir cilt sıcaklığı sensörü olan Fitbit Sense 2 sağlık sensörü yer alıyor.

İlgili Haberler

>> Elon Musk Twitter İçin Büyük Zarar Etti: Şirket Değerinde Büyük Düşüş