Plague Inc. için salgını durdurma modu duyuruldu!

Plague Inc. için salgını durdurma modu duyuruldu!

PAYLAŞ
Plague Inc.

Popüler Plague Inc. oyunu için bugün salgını durdurma modunun ekleneceği açıklandı. Peki, bu mod nasıl olacak? İşte detaylar.

Mobil, PC ve konsollarda yer alan Plague Inc. oyununda; insanlığı yok etmek amacıyla bir hastalık olarak oynuyorsunuz. Coronavirus’ün ortaya çıkmasından sonra çok tepki toplayan bu oyun bugün ilginç bir karara imza attı.

Çin’de mobil mağazalardan kaldırılan oyun bugün COVID-19 yani coronavirus ile mücadele için 250.000 dolar bağış yaptığını açıkladı. Oyunun geliştiricisi ayrıca oyuna salgını durdurmaya çalıştığınız bir modun ekleneceğini de açıkladı.

Oyuna eklenecek olan yeni mod ile oyuncular hastalık ilerlemesini, sağlık sistemlerini ve halkın tepkisini dengeleyecek.

Güncelleme, yayınlanmaya başladığında pandemi süresince tüm oyuncular için ücretsiz olacak. Ancak güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor. Muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde tüm platformlar için güncelleme indirilebilir durumda olacaktır.

VR teknolojisi COVID-19 için kullanıldı!

Plague Inc.‘ten James Vaughan, “Sekiz yıl önce, dünyanın geliştirdiğimiz Plague Inc. oyununa benzeyeceğini ve çok fazla oyuncunun Plague’deki gibi gerçek bir enfekte olaylarına dahil olacağını düşünmedim.” ifadelerini kullandı.

Plague Inc.

Çok eleştirilen bu oyuna yüklenmek zaten en başından beri anlamsızdı. Hollywood’da salgınlara benzer onlarca yapım bulunurken, göz önünde daha popüler olan bu oyuna yüklenilmişti. Şimdi geliştirici firmanın aldığı bu karar ile umarım bu olumsuz eleştiriler tarih olur.


CEVAP VER