Yeni MacBook Pro Apple Belgelerinde Ortaya Çıktı! Bir İlk Yaşanacak

Yeni MacBook Pro Apple Belgelerinde Ortaya Çıktı! Bir İlk Yaşanacak


Apple tarafından geliştirilen yeni MacBook Pro modelleri ilkleri yaşatacak. Firma uzun bir süredir hem akıllı telefonlarında hem de bilgisayarlarında önemli değişiklikler yapmak istiyordu. Gelen haberlere göre firmanın yeni dizüstü bilgisayarlarında bunun ilk kıvılcımları yanmaya başlıyor. Apple öncelikli olarak büyük değişime klavyelerden başlayacak.

2021’de MacBook ailesi; Tim Cook ve ekibinin dokunuşlarını yaşayacak. MacBook Air’de daha büyük 14 inç ekran ve daha küçük MacBook Pro ve Intel yerine ARM işlemcili bir MacBook şimdilik kesinleşen detaylar arasında yer alıyor. Böylece Apple şirketinin çok büyük değişikliklere gideceği kesinleşti diyebiliriz. Firma sadece bu tür değişimlerle yetinmeyecek gibi görünüyor.

Yeni MacBook Pro başka hangi detaylara sahip?

Küresel çapta yaptığı yeniliklerle tanınan Apple firmasının yeni modellerinde dokunmatik ekranları hakkında değişiklikler var. Normal şartlarda dokunmatik ekranlar pek ayarlanamıyor. Varsayılan ayarlar bölümünden dokunmatik ekranı devre dışı bırakabilir veya daha işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Yeni MacBook Pro cihazları, video ve ses editör düzenlemeleri gibi çeşitli seçeneklere sahip olacak. Böylece dokunmatik ekrandan her şeyi yapabileceksiniz.

yeni MacBook Pro modeli

Şimdi sıra geldi bu cihazların klavye özelliklerine. Firma, bildiğiniz üzere klavyelere çok büyük bir önem gösteriyor. Apple firmasının iPhone çentik sisteminde yaptığı radikal değişiklikler gibi bu modellerde de sert bir klavye değişimi görülebilir. Engebeli bir dokunmatik yüzey desteği sayesinde, klavye hassasiyeti üst noktaya çıkarılacak. Yeni MacBook Pro cihazlarında kelebek klavyeden vazgeçme ihtimali de yüksek görünüyor. Ancak konu ile ilgili henüz bir netlik bulunmuyor. Firma Sürpriz yapıp klavye sisteminde değişikliğe gitmeyebilir.

UEFA eEURO 2020 maçları canlı yayınlanacak! Peki, nasıl izleyeceksiniz?

ABD’li teknoloji devi hem klavye hem de dokunmatik ekran konusunda yapacağı değişiklikleri genellikle kullanıcılarına danışmadan yapıyor. Bu durum İlk başlarda Apple cihazlarının yadırganmasına neden olabilir. Ancak firmanın yonga setleri ile ilgili yapacağı değişiklikler, kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda değerlendiriliyor ve ARM işbirliği konuşuluyor. Bu defa bizi çok ilginç bir MacBook Pro serisi bekliyor. Yeni MacBook Pro radikal değişikliklerle geleceği kesinleşse bile, kesin olarak ne şekilde bir değişim yaşanacağı bilinmiyor. Sizce Apple firması daha başka hangi özellikleri değiştirebilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


CEVAP VER