PlayStation 6 Yolda Olabilir! İşte Tahmini Çıkış Yılı

Sony, PlayStation 6 oyun konsolu üzerinde çalışıyor olabilir. Aslında bu, pek sürpriz bir detay değil. Her şirket, beğeni toplayan ürün ailesinin bir sonraki üyesi için mutlaka çalışmaya başlar. Oyun sektörüyle ilgili analizler gerçekleştiren ve sızıntı bilgiler paylaşan Piers Harding, Twitter hesabında ilgi çekici bir detay paylaştı.

.

PlayStation 6 için hazır mısınız? Sony, PlayStation 5 konsolunu yakın zamanda satışa sundu ve dünya çapında tedarik zorluklarıyla karşı karşıya. Bu olumsuz detaylara rağmen ürüne ciddi bir ilginin olduğu gerçek. Özellikle yakın zamanda satışa sunulan God of War Ragnarok sayesinde de konsolun popülaritesi artmış durumda. Peki PS ailesinin devamında neler olabilir?

Aslında geçmiş yıllara ve önceki üyelere baktığımızda, Sony’nin genellikle önce bir model çıkardığını, daha sonra da onun slim yani daha ince ve daha az güç tüketen bir versiyonunu satışa sunduğunu gördük. Bunlara ek olarak firma, günümüzden uzak olmayan bir geçmişte, daha güçlü özellikleri bulunan PS4 Pro modelini de satışa sunmuştu.

PlayStation 6 Yolda Olabilir! İşte Tahmini Çıkış Yılı

Son gelen bilgiler, firmanın “6” numaralı konsol üzerinde çalıştığını gösteriyor olabilir. Oyun sektörüyle ilgili analizler gerçekleştiren Piers Harding, Twitter hesabında bir belgeden alınmış ekran görüntüsü paylaştı. Burada, Sony ve Microsoft arasında yaşanan Call of Duty serisi anlaşmazlığından ve 2027 itibarıyla Sony’nin tüm Activision oyunlarına erişimini kaybedebileceğinden söz ediliyor. Bir diğer detay ise, Sony’nin bir sonraki nesil konsolu üzerine çalışmalar yürüttüğü. Bu, PlayStation 6 da olabilir, PlayStation 5 Pro modeli de olabilir. Çıkış tarihi olarak da en erken 2028 yılı işaret edilmiş, ama tabii bunlar resmi bilgiler değil.

Bu arada, bir süre önce gelen bilgilerde, Microsoft’un Sony ile anlaşma zemini aradığından söz etmiştik. Buna göre Microsoft, Call of Duty serisini 10 yıl daha PlayStation platformlarında tutabilir. Bu, tabii ki iki tarafın da uzlaşması sonucu gerçekleşebilecek bir hamle. Yeni bilgiler oldukça haberdar edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Uygun Fiyatlı Kablosuz Kulaklık Modelleri!

. . . .