Honor 80 Serisi Tanıtıldı: Yakında Türkiye’de!

Honor 80

Honor 80 ve 80 Pro modelleri piyasaya sürüldü. İşte 160 MP kamerası ile dikkatleri üzerine çeken modellerin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Honor’un her bütçeden akıllı telefonları ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat genel olarak söz konusu markanın ilki gören modellerine baktığımızda, genellikle orta segmentin üst basamaklarına hitap eden performans odaklı modeller olduğunu görüyoruz. Özellikle Huawei ile bağlantılarını kopardıktan sonra muhteşem bir ivme yakalayan Honor’un, Honor 70 serisi ile bu ivmesine güç kattığını söyleyebiliriz. Hala Honor tarafında ilgiler Honor 70’in üzerindeyken Honor 80 ve 80 Pro modelleri tanıtıldı. İşte 160 MP kamera ve çok daha fazlası ile tanıtılan yeni serinin fiyatı ve sunduğu özellikler.

Honor 80 Serisi Tanıtıldı: Yakında Türkiye’de!

İlk olarak Honor 80 modeli ile başlayacak olursak, cihazın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ön panelinde kavisli bir ekran yapısı bizleri karşılıyor. Aynı zamanda bu ekranın delikli ekran tasarımına sahip olduğunu da belirtelim. Söz konusu ekran 6.67 inçlik 120 Hz tazeleme oranına sahip 2.400 x 1080 çözünürlük ile geliyor. Arka paneline baktığımız zaman 2 halka içerisinde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.
Honor 80
Genel olarak Honor serilerinde benzer bir kamera anlayışının karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Kamera tarafına baktığımız zaman bu kameraların 160 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik kamerası ile geldiğini belirtelim. İşlemci tarafına baktığımızda Honor 80 modelinde Snapdragon 782G yonga seti bulunuyor. Ön kamerada ise Honor 80 modelinde 32 MP bir selfie kamerası yer alıyor. Honor 80 modelinin fiyatına baktığımızda ise 400 dolarlık bir fiyat yer alıyor.
Honor 80
Serinin Pro modelinde ön panelinde ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda çerçevelerin son derece ince olduğunu görüyoruz. Bununla beraber ön taraftaki kameraların ortaya konumlandırılması iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde bulunan dinamik ada tasarımına bir hayli benzediğini söyleyebiliriz. Arka tarafında ise daha şık bir üçlü kameranın yer aldığını görüyoruz.
Honor 80
Serinin bazı modelinden farklı olarak geniş açılı kamera tarafında 50 MP bir lens bizleri karşılıyor. Her iki telefonda da 66W kablolu şarj ve 4.800 mAh bir batarya kapasitesi olduğunu belirtelim. Serinin Pro modeli 490 dolarlık bir fiyat etiketi ile bizleri karşılayacak. İşlemci tarafına baktığımızda Serinin Pro modelinde Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti bizleri karşılıyor. Ön kameralarda iseserinin Pro modeline baktığımızda 50 MP bir selfie kamerasının yanı sıra 2 MP‘lik derinlik kamerası yer aldığını belirtelim.İlgili Haberler

> Yılın SAP Dönüşüm Ödülleri 2022 sahiplerini buldu