Poco F2 hakkında ilk detaylar: 120 Hz ekran ve daha fazlası!

Poco F2

Xiaomi Poco F2 modeli yakında geliyor. 120 Hz ekranı ve orta segmentin lideri olabilecek çoğu özelliği ile karşımıza çıktı. İşte detaylar.

Xiaomi’nin alt markası olan Poco, Hindistan menşeli cihazlar üretiyor. 2-3 yıl önce Poco F1 modeli ile piyasaya giriş yapan marka, bir hayli ilgi gördü diyebiliriz. Uygun fiyata yüksek performans sunan modeller, ülkemizde de en çok ilgi gören akıllı telefonlar arasında yerini almayı başardı. Poco F1 modelinden sonra Poco F2 Pro modeli piyasaya sürül­dü. Hala revaçta olan model çok sevilse de, Poco F2 modeli hakkında akıllarda soru işareti oluşmuştu. Kullanıcılar, Poco F2’nin nasıl olacağına dair düşüncelere kapılmışt­ı. Sonunda Poco M2 hakkında çoğu detay ortaya çıktı. İşte ayrıntılar.

Poco F2, 120 Hz ekran ve Snapdragon 860 işlemci ile geliyor

Poco F2 modeli, 120 Hz tazeleme oranına sahip AMOLED ekran ile karşımıza çıkacak. Ve Qualcomm’un Snapdragon 860 işlemcisinden güç alacak. Bununla beraber yeni modelde, 5.160 mAh kapasitende batarya bulunması bekleniyo­r. Arka tarafında ise 48 MP değerinde ana kamera bulunacak ve optik imaj sabitleyici (OIS) özelliği bulunaca­k.

Poco F2

 

Geçtiğimiz yılın son gününde, Poco Hindistan Twitter hesabı tarafından Poco F2 modelinin mijdesi verilmişt­i. Fakat o günden sonra hala resmî bir açıklama gelmedi. Üstelik cihazın tasarımına dair bir sızıntı dahi bulunmuyor. Poco F serisini seven takipçileri umutsuzluğa düşüren bu sessizlik ne zaman bozulaca­k bilinmiyo­r. Fakat yakın zamanda uzun süredir beklenen model hakkında resmî bir açıklamanın yapılması bekleniyo­r. Umarız en kısa sürede Po­co F2 müjdesini alırız.

Cihazın fiyatı hakkında da net bir bilgi bulunmuyor. Fakat önceki Poco modellerinden anlayacağımız üzere uygun fiyata sahip olacaktır. Çünkü Poco F serisinde, genellikle piyasaya göre uygun fiyatlı modeller karşımıza çıkıyor. Bu modellerin sunduğu özellik ise, kendisinden çok daha pahalı rakip modellere taş çıkartır nitelikte. Sızdırılan ilk detayların tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda yeni sızıntılar geçekleşecektir.

İlgili Haberler

>> Bu MIUI 12.5 özelliği, yalnızca belirli telefonlara gelecek!

>> Xiaomi Mi 11 Lite hakkında ilk detaylar ortaya çıktı!