Poco X6 Neo Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Poco X6 Neo için geçtiğimiz günlerde bazı teaser detaylar gelmişti. Şimdi de ürünün resmiyete kavuştuğunu belirtmemiz gerekiyor. Sosyal medyada “I’m Sxy and I know it!” sloganıyla görücüye çıkan ürün, 13 Mart itibarıyla gerçekleştirilecek özel etkinliğin ardından teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Peki bu telefonda ne gibi detaylar var?

Çinli teknoloji üreticisi Poco’dan yeni bir akıllı telefon geliyor. Şirket, 13 Mart’ta gerçekleştireceği etkinlikle yeni telefonu Poco X6 Neo’yu tanıtacak. Tabii tanıtıma az bir süre kala, hem yazılı hem de görsel olarak bazı bilgilere sahibiz. Şimdi bunları sizlerle paylaşalım.

Poco X6 Neo özellikleri

Poco X6 Neo, özellikle ince ve hafif tasarım detaylarıyla Android kullanıcılarını etkilemeyi düşünüyor. Zira ürün, neredeyse çerçevesiz tasarıma sahip. Ekran çerçeve oranının %93.3 olduğu bildirilen cihaz, aynı zamanda 7.69mm kalınlık değerinde.

Telefonumuzda MediaTek’in Dimensity 6080 çipseti kullanılacak. Bu, ekonomik fiyatlı telefonlarda tercih edilen ve mobil oyun deneyimleri tarafında iyi performanslar sunabildiği söylenen bir çözüm.

Telefonda 6.67 inç değerde ekran var ve görüntüleme tarafında pek çok avantajın sunulması bekleniyor. Örneğin, bu cihazda Amoled görüntüleme teknolojisi var. 120Hz tazeleme değeri sayesinde oyun ve videolarda daha akıcı detaylar elde edilebilir. Sonrasında, 1000 nite kadar parlaklık değerinden söz ediliyor ki bu da dış mekân kullanımlarında işe yarar bir detay. Poco, bu ürününün ekranında hafif darbe ve çizilmelere karşı Corning’in Gorilla Glass 5 koruma teknolojisine de yer veriyor.

Poco X6 Neo Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Kameralara göz attığımızda, ana kameranın 108MP değerde olduğu bildiriliyor. Zoom tarafında da kalite kaybı olmadan 3X değerini elde etmek mümkün olacak. Bu kameraya bir de 2MP değerde derinlik sensörü eşlik ediyor. Böylece portre çekimler gerçekleştirilebilir. Telefonun selfie kamerasının da 16MP değerde olduğu bildiriliyor.

“Peki ya pil ve hızlı şarj değeri ne durumda?” derseniz, bunları da yanıtlayalım. Ürünün 5000mAh pili var ve tek şarj ile bir günlük deneyim sunması bekleniyor. Ayrıca cihaz, 33w hızlı şarj değeri sunuyor ve destekli adaptörün kutuda gelmesi bekleniyor. Böylece adaptör için ayrıca para vermenize gerek kalmayacak.

İlgili Haberler

>> Google Lens Güncellemesi Yayınlandı: Arananlar Kaydedilecek!