Poco Tablet Yakında Piyasaya Sürülecek: Türkiye’ye Gelebilir!

Poco Tablet

Poco tablet modeli ortaya çıktı. Markanın ilk tabletinin Türkiye’ye giriş yapma ihtimali bulunuyor. İşte tüm ayrıntılar.

Tanınmış Çin elektronik şirketi Xiaomi , hem Xiaomi hem de Redmi markaları altında çıkan ürünlerle tablet pazarında varlığını hissettirdi. Şimdi ise ufukta bu kez Poco alt markası altında yeni bir tablet görünebilir. Geçtiğimiz günlerde Avrupa AET sertifikasyonunda “Tablet markası POCO modeli” ürün adıyla yeni bir Poco tablet ortaya çıktı. Öyle görünüyor ki Poco ilk kez tablet pazarına giriş yapacak. Sertifika, cihazın model numarasını 2405CPCFBG olarak gösteriyor ancak teknik özellikleri veya özellikleri hakkında özel bir ayrıntı vermiyor.

Poco Tablet Yakında Piyasaya Sürülecek: Türkiye’ye Gelebilir!

Poco markalı bir tablet ilk kez herhangi bir sertifika platformunda ortaya çıktı, bu nedenle bu konuda herhangi bir ayrıntıya sahip değiliz. Çoğu Poco akıllı telefonu gibi, yakında çıkacak tablet de mevcut bir Xiaomi veya Redmi tabletin yeniden markalanmış bir modeli olabilir. Ama bu sadece bizim açımızdan bilinçli bir tahmin. İçiniz rahat olsun, sizi Poco tabletle ilgili yeni ayrıntılar hakkında bilgilendireceğiz. Bu arada Xiaomi’nin son tableti Pad 6s Pro’nun teknik özelliklerini hızlıca özetleyelim.

Poco Tablet

Xiaomi Pad 6s Pro’nun Özellikleri Tablet, 3048 x 2032 piksel (3K), 294 PPI, 144 Hz yenileme hızı ve 12 bit renk derinliği sunan 12,4 inç 3:2 LCD panele sahiptir. Ekran Dolby Vision’ı, 144Hz yenileme hızını, 240Hz dokunmatik örnekleme hızını ve 900 nit tepe parlaklık seviyesini destekliyor. Cihaza güç veren, LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile eşleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC’dir. Yazılım tarafında ürün, Android 14 tabanlı HyperOS’u başlatıyor. 10.000 mAh pil ile destekleniyor ve 120W kablolu şarjı destekliyor. Optik açısından tablet, 50MP + 2MP (derinlik) çift arka kamera kurulumu, 32 MP ön kamera ve altı hoparlör sunuyor.

Poco Tablet

Xiaomi ayrıca tablet için bir Dokunmatik Yüzey Klavyesi ve Odak Kalemi de sunuyor ancak bunları ayrı olarak satın almanız gerekiyor. Önümüzdeki günlerde Poco tablet modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıkacaktır. Fakat sızdırılan tüm özelliklere genel olarak baktığımız zaman, gerek 144 Hz tazeleme oranı gerek diğer özellikleri ile tercih edilebilecek modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Intel 14.Nesil i9 İşlemci Tanıtılıyor! Ne Kadar Güçlü?