PTT 180 yaşına bastı!

PTT 180 yaşına bastı!

PTT
Google News Abone Ol

Posta ve Telgraf Teşkilatı bugün tam 180 yaşına bastı. Yıllara meydan okuyan PTT’nin bu büyük başarısı takdir edilesi türden.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Genel Müdürü ve Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Hakan Gülten, PTT’nin 180’inci kuruluş yıl dönümüne ilişkin bir açıklama yayınladı. Posta Nezareti olarak 180 yıl önce kurulan Şirketimizin Türkiye’de en köklü kurumların başında geldiğine işaret eden Gülten, “PTT, 43 bine yakın çalışanı ve 5 bine yakın hizmet noktası ile.vatandaşa kaliteli hizmet vermeyi sürdürecek” dedi.

PTT

Ülkemizin her köşesinde faaliyet gösteren Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ’nin, zamanın önemli teknolojilerini de.ülkemize getirdiğini ifade eden Gülten, “Posta ve Telgraf Teşkilatı, tıpkı dün olduğu gibi bugün de halkımızın en büyük destekçisidir ve güven esaslı hizmet anlayışıyla memleketimizin geleceği için canla başla çalışmaktadır” diye konuştu.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE PTT ÇALIŞANLARI VEFA ÖRNEĞİ SERGİLEDİ”

Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ personelinin pandemi döneminde mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığını ve büyük bir vefa örneği sergilediğini dile getiren Gülten, şunları söyledi: “Pandemi döneminde dünyadaki tüm posta teşkilatlarının iş yükü.artmakla birlikte, olmazsa olmaz kurumlar olarak faaliyetlerini sürdürmeleri gerektiği bir kez daha kanıtlandı. Posta ve Telgraf Teşkilatı Ailemiz de bu süreçte vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında şüphesiz büyük destek oldu.”

“PTT YARINA DEĞER KATACAK”

PTT’nin teknolojik yatırımlarıyla Türkiye’nin yarınına değer katacak önemli bir aktör olduğuna vurgu yapan Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ Genel Müdürü Gülten, “İki asra yakın tecrübesini her daim geleceğe taşıyan Şirketimiz; postanın.yanında.kargo, filateli, sigorta, bankacılık, lojistik ve e-ticaret gibi geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir” ifadelerini kulandı. İştirak şirketleriyle birlikte yürüttükleri çalışmalarla hem ülke genelinde hem de uluslararası alanda önemli yatırımlar yaptıklarına değinen Gülten sözlerini şöyle sürdürdü. “Posta ve Telgraf Teşkilatı köklü tarihine yaraşır biçimde hizmet etmeye ve ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam edecektir. Bu vesileyle destansı tarihine yaraşır hizmetleriyle.bugüne de adını altın harflerle yazdıran değerli ailemizin 180. yılını kutluyor, memleketimize hizmet aşkıyla perçinlenecek nice yıllar diliyorum.”

İlgili Haberler

>> PTT’nin yeni Günlük Para Çekme Limiti

>> PTT’den bir ilk: e-Apostil


CEVAP VER