Radore Veri Merkezindeyiz!! Sadi Abalı’ya işin inceliklerini sorduk.

PAYLAŞ

#radore #verimerkezi #sadiabali #veri #datacenter
Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Sadi Abalı, MetroCity AVM’de bulunan yerlerinde bizleri ağırladı. Türkiye’nin en gelişmiş Veri Merkezlerinden biri olan Radore hakkındaki sorularımız kendisine yönelttik. Bunun yanında sektörün durumu ve Veri Merkezleri konusunda sorduğumuz soruları hiç çekinmeden cevapladı. Bakın Sadi Bey neler söylüyor…

Radore Veri Merkezi Bireysel ve kurumsal web hosting hizmeti üretmek amacıyla 2004 yılında Zeki Kubilay Akyol tarafından kurulan Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.Ş. ilk veri merkezi yatırımını 2005 yılında gerçekleştirerek, aynı yıl Telekomünikasyon Kurumu tarafından İnternet Servis Sağlayıcısı olarak yetkilendirildi. Uptime Experts sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti ilke edinen Radore, Deloitte Teknoloji Fast50’nin 2012-2013-2014-2015 sonuçlarına göre dört yıl üst üste Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi unvanını aldı. 2014 yılında Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGSK) ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim) ile büyümesini sürdüren Radore, MetroCity AVM’de, toplamda 2.760 m² büyüklüğündeki 10.000 sunucu kapasiteli üçüncü nesil veri merkezi yatırımını 2015 yılında tamamladı. Aynı yıl Selçuk Saraç ortaklığı ile sektördeki lider veri merkezi konumunu güçlendiren Radore, %100 fiziki güvenlik, kesintisiz internet erişimi, enerji ve iklimlendirmedeki en ileri teknolojisi ve deneyimli teknik ekibi ile 7/24 müşterilerine hizmet sunuyor.

Radore, MetroCity AVM’de bulunan ve 1.040 m²’si beyaz alan olmak üzere toplamda 2.760 m² büyüklüğündeki 10.000 sunucu kapasiteli üçüncü nesil veri merkeziyle 3.000’i aşkın müşterisine veri merkezi hizmetleri sunmaktadır.

Radore’nin sunduğu veri merkezi hizmetleri:

Sunucu barındırma (Colocation)
Sunucu (Dedicated server) ve donanım kiralama
Bulut sunucu servisi (Cloud services)
Yönetilen hizmetler (Managed services)
İçerik dağıtım ağı (CDN)
Paylaşımlı web hosting, alan adı, SSL ve lisans kiralama
Radore üst düzey fiziki güvenliği, iklimlendirme altyapısı, yedekli internet erişimi ve enerji sağlayan ileri teknolojisi ile fark yaratmaktadır. Radore’nin deneyimli teknik ekibi, resmi tatil günleri dahil 7 gün 24 saat müşterilerinin hizmetindedir. Bugün kamu ve özel sektör kuruluşlarına ya da bireylere ait kritik önem taşıyan binlerce uygulama Radore Veri Merkezi’nde barındırılmaktadır. Radore 13 yılı aşkın tecrübesi ve tam yedekli altyapısı ile SLA şartları dâhilinde müşterilerine %99,99 oranında “uptime” garantisi sunabilmektedir.

https://BTGunlugu.com
https://www.facebook.com/btgunlugu
https://twitter.com/BTGunlugu

Ali Yavuz ŞAHİN
https://twitter.com/AliYavuzSahin

Radore Veri Merkezi Genel Müdürü Sadi Abalı


CEVAP VER