Razer Maske Gerçek Olamayacak Kadar Güzeldi Ama Gerçek Oluyor

Razer Maske sesinizi dışarı veren elektronik bir sistem taşıyor
Google News Abone Ol

Razer RGB bir maske duyurduğunda bu biraz hayalci bir ürün gibi duruyordu. Ancak, şimdi bu ürün gerçeğe dönüşüyor. Detaylar haberimizde…

İlgi çeken N95 standardındaki Razer maske satışa çıkmak üzere. Konu hakkındaki açıklama direkt olarak Razer’dan geldi. İlk olarak geçtiğimiz Ocak ayında duyurulan Project Hazel ismindeki bu maske sıradan olanlara göre çok farklı. Özellikle aktif disk tipi vantilatörler, RGB aydınlatma ve ses projeksiyonuyla gerçekten şaşırtmıştı. Bununla birlikte bu maske transparan bir görünümde. Bu sayede konuşurken insanlar ağzımızı görebiliyor ve maskelerin yarattığı bir zorluk aşılıyor.

Razer CEO’su Min-Liang Tan bu ilgin ürün hakkında bir açıklama yaptı. Tan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri söyledi:

“Bu ürün hakkında düşüncemiz önceden farklıydı. ‘Bu bir konsept proje ve aşılar yaygınlaştığında hala gerekli olacak mı’ diyorduk. Şimdi ise bunu gerçeğe dönüştürmeye karar verdik. Akıllı maskeyi satışa sunacağız.”

Bu ilginç ürün ilk olarak 2021 yılının CES fuarında karşımıza çıktı. İlk dikkat çeken yönü ise iki tane bulunan sökülebilir ve şarj edilen vantilatörleri oldu. Bu iki parça hem virüs korumasını sağlayan iki ana parça ve ledleri de üzerinde taşıyorlar. Maskenin kalanı ise yarı şeffaf bir yapı ihtiva ediyor. Razer’ın iddiasına göre bu maskenin en büyük farkı nefes almayı zorlaştırmaması.

Razer Hazel Maske

Razer Maske sesinizi dışarı veren elektronik bir sistem taşıyor

Bu iki parça saydıklarımızdan çok daha fazla özelliğe sahip. İlk olarak bu parçalar dahili bir mikrofon ve hoparlör taşıyor. Bu sayede sesiniz karşınızdakilere net biçimde iletiliyor. Ayrıca bu iki parçanın parlama özelliği karanlıkta bile ağzınızın okunmasını sağlıyor.  Gerçekten bu maske birçok ilginç ve sanki filmlerden çıkma özelliğe sahip. Razer tüm bunların yanında kulağa takılan kısımların da konforu konusunda güven veriyor.

Razer henüz ürünün çıkış tarihi hakkında bilgi vermedi. Ayrıca ürünün fiyatı da bir muamma durumunda lakin ucuz olmayacağı kesin. Tüm bunların yanında satışa çıkmadan önce maskenin yetkili merciler tarafından testlerinin yapılması gerekli. Eğer gerekli sertifikaları alamazsa maskenin satışı mümkün olmayacak. Tan maskenin gerçekleşeceğinden emin:

“Project Hazel gerçekleşecek bir ürün. Biz bu ürünü müşterilere sunacağız ve bunu yapabilecek durumdayız. Ne yazık ki uzun bir süre daha maskelerle birlikte olacağız gibi görünüyor.”

Diğer haberler:

>> Razer Karbondioksit Salınımını Azaltmayı Amaçlıyor

>> 2021 BAFTA Oyun Ödülleri Sahiplerini Buldu: Hades Ödülleri Silip Süpürdü


CEVAP VER