Realme 108 MP kameralı telefon ile karşımıza çıkacak!

Realme 8 serisi

Realme, 24 Mart tarihinde 108 MP kameraya sahip akıllı telefon serisini tanıtacak. İşte yeni modeller hakkında tüm bilinenler.

Oppo’nun alt markası Realme’nin akıllı telefon alanında önemli işler çıkarttığını söyleyebiliriz. Oppo’nun fiyat performans alanında makul telefonlar ürettiği biliyoruz. fakat işin Realme kısmına baktığımızda ise söz konusu fiyatlar daha da düşüyor. Yani Realme modelleri çok daha uygun fiyata yüksek performanslı modeller sunmayı amaçlıyor. 24 Mart tarihinde tanıtılacak olan Realme 8 serisinin de amiral gemisi katili bir model olması bekleniyor. Amiral gemisi özellikleri sunacak yeni seri, diğer modellerin aksine daha uygun bir fiyat ile karşımıza çıkacak. 108 MP kamera ve dahası ile karşımıza çıkacak olan yeni serinin 24 Mart tarihinde tanıtılacağı kesinleşti. Realme tarafından yayınlanan paylaşım ile takipçileri heyecanlandıran yeni seri hakkında işte tüm ayrıntılar.

Realme, 24 Mart tarihinde 8 serisini kullanıcıların beğenisine sunacak. Yeni seride iki farklı model karşımıza çıkıyor. Bu modeller Realme 8 ve 8 Pro modelleri olacak. Bu seriye farklı modellerin ekleneceği henüz söz konusu değil. Fakat ilerleyen zamanlarda Realme 8 ailesine daha da uygun fiyatlı modeller eklenebilir.

Realme 8 Pro 108 MP kamera ile karşımıza çıkacak

Yeni serinin Pro modelinin 108 MP kameraya sahip olacağı, Realme resmî sosyal medya hesapları tarafından açıklandı. Realme 8 modelinin ise 64 MP kameraya sahip olması planlanıyor. Bu modelin daha uygun fiyata sunulması beklendiğinden özelliklerin daha da düşük tutulacağı düşünülüyor.

realme 8 108 MP

Paylaşılan görüntüleri incelediğimizde yeni modellerin arka görünümünün ortaya çıktığını görmekteyiz. İddialara göre serinin iki modeli de aynı görünüme sahip olacak. Tasarımını incelediğimizde ise kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. İki modelin de ana kameraları ile ilgili sızdırılan bilgileri sizlerle paylaştık. Fakat diğer lensler hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

realme 8 108 MP

Realme 8 Pro modelinin teknik özellikleri resmi olarak henüz açıklanmadı .Fakat güvenilir kaynaklara göre yeni modelin 6,4 inçlik AMOLED bir ekran kullanması bekleniyor. Ayrıca MediaTek’in Helio G95 yonga setinden de güç alacağı söylenenler arasında. Bununla beraber 5.000 mAh batarya kapasitesine sahip olan model, söz konusu bataryayı 30W şarj gücü ile besleyecek.

Realme’nin yeni serisi hakkında aktarılanlar bu kadar. 24 Mart tarihinde tanıtılacak serinin tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni ayrıntılar sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık akıllı telefon haberleri (1 Mart-8 Mart)

>>Oppo A94 rakiplerini elemeye geliyor: İşte özellikleri