Realme 8 ve 8 Pro ‘nun Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Realme 8 5G

Realme 8 ve Realme 8 Pro’nun resmi çıkış tarihi nihayet duyuruldu. Çinli akıllı telefon üreticisi Realme, şimdiden bu iki model için bazı ülkelerde ön sipariş almaya başladı bile.

Realme 8 ve Realme 8 Pro, 24 Mart 2021 itibarıyla teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Yani 10 günden az bir süre kaldı diyebiliriz.

Realme 8, 6.4 inç değerde Super Amoled ekranla geliyor. Gücünü Helio G95’ten alan ürün, böylece oyun severlere yüksek performans sunma hedefinde. Kamera tarafına baktığımızda ise, arka tarafta dörtlü kamera sistemi var. Ana kameramız 64MP değerde. Tabii pil de önemli. Ürün, 30W hızlı şarj desteğine sahip 5000mAh pile sahip. Bu da yoğun kullanımda ürünün tek şarj ile 2 günü çıkarabileceği anlamını taşıyor.

Realme 8 ve 8 Pro ‘nun çıkış tarihi ortaya çıktı

108MP değerde Samsung kamera

Bu iki telefon arasında 8 Pro modelinin dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. 108MP değerde kameraya sahip olan bu ürün, Samsung’un ISOCELL HM2 sensörünü kullanıyor. Kameranın düşük ışıklı ortamlarda daha iyi sonuçlar veren çekim sistemiyle geleceği de belirtildi. Ayrıca 3X zoom özelliği de var.

Öte yandan, 8 Pro modelinin “Pro” serisindeki en ince ve hafif telefon modeli olduğunu da belirtmekte fayda var. Ürün, 176 gram ağırlıkta ve 8.1mm kalınlıkta. Günümüz akıllı telefonlarıyla kıyasladığımızda, gerçekten hafif ve ince yapıda olduğunu söylemek mümkün.

Realme 8 Pro kutusunda neler var?

Ürün, diğer Realme ürünlerinde olduğu gibi sarı renkte bir kutuya sahip. Farklı bir tasarım detayı bulunmuyor.

Kutuyu açtığınızda, “Aileye hoş geldiniz” ibaresiyle karşılaşacaksınız.

Sonrasında, şeffaf jelatiniyle kaplı olarak akıllı telefonu göreceksiniz. Ardından da süper hızlı şarj teknolojisine sahip, beyaz renkte şarj adaptörünü. Tabii şarjın yanında veri aktarımı için bir de USB Type-C kablosu var, ki ağız kısımları sarı renkte.

Ve evet, çoğu telefonun kutusundan çıktığı gibi bu telefonun kutusunda da koruyucu şeffaf kılıf var. Böylece cihazınızı hem daha temiz hem de daha sağlam kullanabileceksiniz.

Aslına bakarsanız Realme 8’i de merak ediyoruz, ama görünüşe göre firma, 8 Pro’yu ön plana çıkararak ondan daha fazla bahsedilmesini istemiş. YouTube’da kısa bir gezintiye çıktığınızda da 8 Pro’yla ilgili pek çok kutu açılım ve ilk deneyim videosuyla karşılaşmanız olası.

>> SpaceX, yeniden kullanılabilir roketiyle Starlink uydusunu fırlattı ve rekor kırdı