realme 9 Pro+ Telefon, Kalp Atışlarımızı Nasıl Takip Edecek?

realme, geçtiğimiz ay yeni 9i modelini teknoloji severlerin beğenisine sunmuştu. 15 Şubat itibarıyla da realme 9 Pro ve 9 Pro+ ile ailenin genişletilmesi bekleniyor. Bu telefonlar arasında özellikle 9 Pro+, dikkat çekici bir detaya sahip.

realme 9 Pro+, deyim yerindeyse kalbinizi dinleyecek ve size kalbinizden haberler verebilecek. Ürün, bünyesindeki sensör sayesinde kalp ritminizi takip edip sonuçlarını gerçek zamanlı sunabilecek. Evet, hani akıllı bileklikler ve akıllı saatlerde sürekli bahsediyoruz a, işte o özellik bu kez telefonda olacak.

“Peki bu bilgiyi paylaşan kim?” diye soruyorsanız, cevaplayalım. realme International Business Group Başkanı Madhav Sheth. Sheth, kendi Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak, kalbinizin her atışının takip edileceği müjdesini verdi.

Peki bu nasıl yapılacak? Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz üzere, realme 9 Pro+ ‘ta parmağınızı bir süre ekranda tutacaksınız ve sensör aracılığıyla ölçüm yapılacak. Yİne de, ortaya çıkacak sonuçlar karşısında realme uyarıyor. Bu tıbbi bir cihaz değil, dolayısıyla öyle davranılmamalı. Daha net bilgiler için sağlık kuruluşlarından yardım alınmalı.

Amoled ekran teknolojisine sahip olan telefon, aynı zamanda ekrana yedirilmiş parmak izi okuyucu sensöre de sahip.

Daha evvel gelen bilgilerde, realme 9 Pro+ ‘nun Dimensity 920 çipsetine sahip olacağı bildirilmişti. 5G bağlantı özelliği de bulunan bu çipset, Avrupa’ya ilk olarak realme 9 Pro+ ile merhaba diyecek.

Dimensity 920, TSMC’nin 6nm üretim süreciyle hazırlandı. Çipsette 8 çekirdekli işlemci var. Bu işlemcinin 2 çekirdeği Cortex-A78 ve 2.5GHz değerde çalışabiliyor. 6 çekirdeği de Cortex A55 ve 2GHz değerde çalışıyor. GPU tarafında Mali-G68 MC4 bulunuyor. Ayrıca, ekran için 1080p+ çözünürlük ve 120Hz değerine kadar yenileme değerinden de söz ediliyor. Kısacası özellikle oyun deneyimleri için daha iyi çalıştırma ve görüntüleme performansları sunabiliyor.

realme, pek çok pazarda olduğu gibi Avrupa pazarında da büyümesini sürdüren bir teknoloji markası. Yeni telefonunda bu çipseti kullanarak bir nevi Avrupalı kullanıcılara “Uygun fiyata 5G’li telefon” deneyimlerini sunmak istiyor ve haliyle daha fazla büyümeyi hedefliyor.

realme 9 Pro+ Telefon, Kalp Atışlarımızı Nasıl Takip Edecek?

İlgili Haberler

>> Bitdefender, AV-Comparatives EPR (Uç Nokta Güvenliği) Raporunda En Yüksek Puanı Aldı