Apple-Man Filmi Davalık Oldu! Bilin Bakalım Kim Dava Etti?

Evet, yine Apple ve yine bir dava süreci. Dünyanın en değerli markası, şimdilerde Kickstarter’da bütçe toplayarak hazırlanan bir bağımsız komedi filmine, yani Apple-Man ‘e kafayı taktı.

Apple-Man filmine gelmeden evvel, Apple’ın şu an dünyanın en değerli markası olduğunu hatırlatalım. 355 milyar dolarlık değere sahip olan firma, son dönemde iPhone 13 akıllı telefon ailesiyle gündemde. Buna ek olarak, önümüzdeki İlkbahar döneminde yeni bir iPhone SE modeli ve iPad tablet ailesi tarafına yönelik yeni hamlelerinin olması bekleniyor. Bu gibi detayları bir kenara bırakırsak, haliyle mahkeme süreçleri de var…

Konu Apple olunca, kısa aralıklarla dava süreçleri duyuyoruz ve bunlara artık şaşırmamaya başladık doğrusu.

Şirket şimdi de bir Ukraynalı yönetmen olan Vasyl Moskalenko’nun hazırladığı komedi türündeki süper kahraman filmine kafayı taktı. Neden mi? Çünkü filmin ismi, Apple-Man.

Apple, “Film bizim tarafımızdan destekleniyor” algısından korkuyor

Aslında film ile Apple şirketinin bir bağı yok. Ancak kullanılan isim, “Acaba bu filmi Apple mı finanse ediyor, ya da Apple mı hazırlıyor” gibi düşüncelerin oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu endişe sebebiyle de dava süreci başlatılmış. Süreç sonunda filmin ismi değişir mi bilinmez, ama bu hamle sayesinde filmin ister istemez reklamı da yapılmış olacaktır.

Apple-Man filmi nedir, neyi anlatıyor?

Apple-Man, komedi unsurları içeren bir süper kahraman filmi. Filmin, “Sağlıklı hayata özendiren ilk süper kahraman filmi” olduğu belirtiliyor.

Filmde Apple-Man, dünya nüfusunu kötü beslenme alışkanlıklarından uzaklaştırmak ve sağlıklı nesillerin oluşması için mücadele ediyor. Sonuçta o, insan DNA’sı ve elma DNA’sı karışımı biri. Kötü adamlar olarak da Doktor BurgerMan ve Profesör Sosis gibi isimler var. Hatta mermi yerine kola sıkan tüfeklere sahip askerler de var.

“Apple şirketiyle bir ilgisi yok. Sadece güzel bir süper kahraman filmi yapmak istedik ve bunu da herkesin favori meyvesi olan elmayla yaptık.”

Yapımcılar, bu film sayesinde pek çok hayatın kurtulabileceğini düşünüyor. Bir Kickstarter projesi olarak başlatılan Apple-Man, elde edilen 100 bin euro bağış sonucunda ete kemiğe bürünüyor.

Yönetmen, filmde Apple firmasıyla ilgili herhangi bir içeriğin olmadığını, hatta firmayı olumsuz anlamda etkileyecek bir şeyin de olmadığını söylüyor. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere, iletişim için açık olduğunu belirterek mail adresini de paylaşıyor.

Apple-Man Filmi Davalık Oldu! Bilin Bakalım Kim Dava Etti?

İlgili Haberler

>> Bitdefender, AV-Comparatives EPR (Uç Nokta Güvenliği) Raporunda En Yüksek Puanı Aldı