Realme 9i 5G, Piliyle İddialı Bir Telefon!

Realme, yeni akıllı telefonu Realme 9i 5G ‘i resmi olarak görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. 18 Ağustos tarihi itibarıyla tanıtılması beklenen cihaz, özellikle pil kapasitesiyle dikkat çekiyor. İşte detaylar.

Realme 9i 5G akıllı telefon, bir aksilik olmazsa 18 Ağustos itibarıyla tanıtılacak ve teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Gücünü Dimensity 810 çipsetinden alan ürün, aynı zamanda 5G bağlantı özelliğine de sahip.

Cihazın diğer dikkat çeken özelliği ise, 5000mAh pile sahip olması. Bu da tek şarj ile normal kullanımda 2 günlük deneyim anlamını taşıyor. Tabii yoğun kullanımda 1 günü geride bırakmak da mümkün olacaktır. Özellikle video ve oyun tutkunları için.

Realme 9i 5G, 6.6″ FullHD+ LCD ekranla geliyor. GSM Arena sitesindeki bilgilere göre telefonun ekranı, 90Hz tazeleme değeri sunuyor. Bu sayede yumuşak kullanım ve net görüntüleme mümkün olacak. Öte yandan,180Hz değerde dokunma örnekleme değeri olduğunu da belirtelim.

Yine sızıntılardan yola çıkacak olursak, kamera tarafında da bazı detaylar var. Örneğin, arka tarafta 50MP ana kamera, 2MP makro ve 2MP derinlik sensöründen söz ediliyor. Ön tarafta da selfie fotoğraflar ve vlog videoları için 8MP kameradan bahsediliyor.

Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 arayüzüyle gelmesi beklenen telefon, beraberinde 18w hızlı şarj adaptörünü de sunacak. Type-C bağlantı aracılığıyla hızlı şarj mümkün kılınacak.
Peki ya RAM ve depolama faktörleri neler diye soracak olursanız, bu soruya da cevabımız var.

Ürün, muhtemelen 4GB/64GB ve 6GB/128GB seçenekleriyle sunulacak.

Renk seçenekleri tarafında da iki renkten bahsediliyor. Bunlar, siyah ve altın.

Realme 9i 5G, Piliyle İddialı Bir Telefon!

Realme 9i 5G ‘de kullanılan MediaTek Dimensity 810 çipsetinden biraz bahsetmek gerekirse…

6nm olarak üretilen bu çipset, gelişmiş bir 5G deneyimi sunmayı hedefliyor. Çipset, iyi performans sunarken düşük pil tüketimini de hedefliyor. Tabii oyun ve uygulama çalıştırma performansı tarafında da iddialı. MediaTek Dimensity 810, bünyesinde MediaTek HyperEngine 2.0 teknolojisini de barındırıyor. Böylece sistem bileşenleri ihtiyaçlara göre önceliklendiriliyor ve gücün daha verimli kullanılması hedeflenerek uzun süreli deneyimlerin önü açılıyor. Orta sınıf telefonlara yönelik hazırlanan bu çipset, geçtiğimiz sene tanıtılmıştı.

Realme’nin “Rock yıldızı deneyimi” olarak öne çıkardığı model hakkında henüz fiyat ve hangi pazarlarda satışa sunulacağı gibi detaylar belli değil. Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Aruba’dan Network Ekiplerine Yapay Zekâ Destekli Çözümler!