Yeni Uygun Fiyatlı iPad Ne Zaman Geliyor?

Uygun fiyatlı iPad tablet için yeni bilgiler geldi. Tabii kesin değil, söylenti bilgileri sizlere aktarıyoruz. Zira Apple, resmi tanıtım organizasyonları haricinde yeni ürünleri hakkında pek açıklama yapan bir firma değil. İşte detaylar.

Uygun fiyatlı iPad, önümüzdeki ekim ayında bizlerle olabilir. Bir süre önce gelen söylenti haberlerde, iPadOS 16’nın iOS 16’dan 1 ay sonra yayımlanabileceği belirtilmişti. Eh, eylül ayında muhtemelen iPhone 14 ailesi tanıtılacak ve iOS16’nın tam sürümü gelecek. Haliyle bundan sonraki adımın da tabletlere yönelik bir adım olması bekleniyor.

Güney Kore kaynaklı bir rapora göre Apple, ekim ayında yeni uygun fiyatlı iPad tablet modelini görücüye çıkaracak ve bu modelde iPadOS 16 işletim sistemi olacak. Bu arada, ekim itibarıyla üst seviye özellikli tablet tanıtımı da olacaktır. Bu bilgiyi de atlamayalım.

Giriş seviyesindeki uygun fiyatlı iPad modeli, büyük ihtimalle iPad 10.2 (2021) modelinin halefi olacaktır. Düz çerçevelere sahip olması ve önceki modele kıyasla biraz daha ince ve hafif tasarımla sunulması bekleniyor. Tabii arka taraftaki kamera bölgesinin dışa doğru hafif çıkık tasarlanması da muhtemel.

Uygun Fiyatlı iPad Ne Zaman Geliyor?

Beklentiler, bu tablette biraz daha büyük ekrana yer verilebileceği yönünde. Öte yandan, şarj ve veri aktarımı için Type-C bağlantı noktası tercih edilebilir. Kablolu kulaklıklar için 3.5mm kulaklık girişi olacak mı derseniz, söylentilere göre bu giriş olmayacak. Yani kulaklık kullanmak için Type-C dönüştürücü kullanmanız gerekebilir ya da kablosuz kulaklık tercih ederek Bluetooth üzerinden bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

Uygun fiyatlı iPad, 5G bağlantı teknolojisine de destek verecek.

Bunun yanında, Apple’ın güçlü çipsetlerinden A14 Bionic çipsetiyle gelebilir, ki zaten bu çipset kullanıldığı için fiyat tarafında “uygun” ibaresinin kullanılabileceği söyleniyor.

Tabletin özellikle yüksek internet bağlantı hızı ve iyi görüntüleme yapabilen ekranı sayesinde internet gezintileri ve e kitap deneyimleri için üst seviye performans sunacağı konuşuluyor. Tabii Apple’ın uygulama mağazasında yer alan binlerce özel içerik, kullanıcıların keyifli saatler geçirmesi için çeşitli alternatifler sunulabileceği anlamını da taşıyor.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Biz de özellikle Türkiye’de nasıl bir fiyat etiketiyle kullanıcılara sunulacağını merak ediyoruz doğrusu.

İlgili Haberler

>> Aruba’dan Network Ekiplerine Yapay Zekâ Destekli Çözümler!