Red Hat Advanced Cluster Management For Kubernetes Yeni Versiyonuyla Daha İyi

Red Hat, Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.2’nin genel erişime açıldığını duyurdu. Yeni versiyon, şirketlerin bulut yerlisi iş yüklerini ve ortamlarını yönetme şekliyle daha iyi entegre oluyor ve daha fazla özelleştirme imkanı sunuyor. Aynı zamanda Red Hat OpenShift kümelerinin optimizasyonu için operasyonları iyileştiriyor ve daha fazla performans metriği oluşturuyor.

2020’nin yazında tanıtılan Advanced Cluster Management for Kubernetes, kurumların çoklu Kubernetes kümelerini yönetmesini ve hibrit bulutta birden fazla kümeyi kullanan uygulamaların otomatik olarak hizmete alınmalarını sağlıyor. Sektörün öncü Kubernetes platformu Red Hat OpenShift, kurumların daha çevik bir hibrit bulut oluşturma süreçlerinin kritik bir bileşeni haline geliyor. Advanced Cluster Management for Kubernetes de Red Hat OpenShift kümelerini genişleterek ve ölçeğini artırarak bu kurumların hizmete alımlarından alabileceği en fazla faydaya sahip olmasını sağlıyor.

Bulut yerlisi ortamları mevcut ortamlara yaklaştırırken, yönetim karmaşıklığını da azaltıyor
Advanced Cluster Management for Kubernetes, Red Hat OpenShift’in ve Advanced Cluster Management for Kubernetes’in çalışabildiği ortamlarda geleneksel altyapılarla birlikte gelen eksikleri gideriyor. Kurumlar mevcut BT kaynaklarını kullanırken, BT ortamının bileşenleri ne olursa olsun Red Hat OpenShift’in yönetilen kümelerde, şirket içinde, çıplak metal sunucularda ya da genel bulutta kullanılması gibi inovatif yönetim özelliklerinden de faydalanabiliyor.

Red Hat Advanced Cluster Management For Kubernetes'in Yeni Versiyonuyla Daha İyi

Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.2’de; kurumsal Kubernetes’in avantajlarını kullanmaya devam ederken yönetim karmaşıklığını azaltmak isteyen kurumlar için Azure Red Hat OpenShift, Red Hat OpenShift Dedicated, şirket içindeki OpenShift’te yer alan Red Hat OpenShift kümeleri ve IBM System Z gibi yönetilen Kubernetes kümelerinin içe aktarılmasına sunulan destek artırılıyor. Böylece BT ekipleri, halihazırda alıştıkları teknolojiyi kullanma esnekliğine sahip olmanın yanında yeni nesil uygulamalar geliştirmeye ve uygulamaların ölçeğini artırmaya odaklanabiliyor.

Kurumsal veri ihtiyaçlarını karşılayan birçok kümeyi gözlemleme imkanı

Advanced Cluster Management for Kubernetes’in Kubernetes kümelerini yönetmek için merkezi bir kontrol noktası sağlama, envanter tutma, kümelerin sağlığını ve performansını görüntüleme özellikleri üzerine kurulması sayesinde kullanıcılar hassas verileri iyileştirilmiş bir şekilde görebilmek için onları organize edebiliyor ve geliştirebiliyor. Filo yönetiminde ise ekipler metrikleri merkezi olarak görebilmek için Grafana ekranlarını özelleştirebiliyor. Bu sayede birden fazla kümenin görev aldığı operasyonların karmaşıklığını azaltabiliyor.

Özel metriklerin içe aktarılmasıyla kullanıcılar her bir küme için daha fazla bilgiyle durum analizi yapabiliyor ve kullanıcıların daha önemli gördüğü uyarılar arasındaki ortak noktaları tespit edebiliyor. Böylece BT ekipleri bu önemli ölçümleri olabildiğince erişilebilir hale getirerek uygulamaların en iyi şekilde ve kendileri için önemli olan kapasitede çalışıp çalışmadığını daha kolay doğrulayabiliyor. Bu özelleştirme imkanları, açık hibrit bulutta ve şirketin tamamında birden çok kümenin uygun şekilde izlenebilmesi ve yönetilmesi için gereken gözlemleme imkanını sağlamaya yardımcı oluyor.

>> Xiaomi’nin kamera canavarı Mi 11 Ultra modelinin tanıtım tarihi belli oldu: İşte detaylar