Red Hat Ansible Automation için yenilikler sunuyor!

Red Hat Ansible Automation için yenilikler sunuyor!

Ansible Automation

Red Hat Ansible Automation platformu için yeni özelliklerini duyurdu. Red Hat’in kullanıcılarına sunduğu tüm özellikler haberimizde.

Red Hat, Ansible Automation portföyünün önemli iyileştirmelerini duyurdu. Yapılan iyileştirmeler arasında Automation Hub’dan ulaşılabilen Red Hat Ansible Automation Platform‘un en yeni versiyonu ve yeni Red Hat Certified Ansible Content Collections yer alıyor. Red Hat Ansible Automation Platform’un en yeni versiyonu, kurumların verimliliklerini ve ekipler arası işbirliğini artırırken, otomasyon kabiliyetlerini de yeni boyutlara taşımasına yardımcı oluyor.

Platformun en yeni sürümünün bir bileşeni olan yeni Ansible Content Collections da Red Hat tarafından geliştirildi, test edildi ve destekleniyor. Ansible Content Collections, kurumların en güncel otomasyon içeriklerine sahip olmasını sağlıyor.

Forrester Research’ün yaptığı yeni bir araştırmaya göre “Akıllı otomasyon haritası ve otomasyonun olgunluğu, kazançla kayıp arasındaki farkı belirliyor. ”Otomasyon, küresel dinamiklerin de değişmesiyle kurumları daha hızlı ve daha verimli kılmak için BT alanının en önemli önceliklerinden birisi haline geldi. Öte yandan BT ekiplerinin otomasyondan elde edeceği avantajı en yükseğe çıkarması için otomasyon araçlarının yanı sıra akıllı ve daha güvenilir otomasyon teknolojilerine ihtiyaçları var.

Red Hat Ansible Automation Platform, kurumların en yeni Ansible inovasyonlarına ve teknolojilerine ihtiyaç duyduklarında erişebilmelerini sağlayarak otomasyon çalışmalarını hızlandırmalarına yardımcı oluyor ve bu sırada üretime hazır iş yükleri için gereken güvenlik özelliklerini sağlamaya devam ediyor. Ansible Content Collections’a ek olarak Red Hat Ansible Automation Platform’da otomasyon servis kataloğunun ilk defa yer aldığı Ansible Tower 3.7 ve Automation Analytics’e yapılan güncellemeler yer alıyor.

En yeni test edilmiş ve güvenilir Ansible otomasyon inovasyonlarına daha hızlı ulaşma imkanı

Otomasyon gereklilikleri arttıkça kurumların da yeni alanlara çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde giriş yapabilmesi için otomasyon kapasitelerini artırabilmesi gerekiyor. İlk olarak 2019’un sonbaharında Red Hat Ansible Automation Platform’la birlikte duyurulan Ansible Content Collections, düzenli olarak güncellenmiş otomasyon içeriği sunarak değer yaratma süresini kısaltıyor ve kurumların Ansible içeriklerini istedikleri ölçekte tekrar kullanabilmelerini sağlayarak otomasyon kullanımlarını da artırıyor.

Ansible Automation

Red Hat’in yönettiği Ansible Content Collections’ın erişime açılmasının ardından Red Hat, kendisinin yazdığı ve desteklediği 17 tane yeni Collections yayınlıyor. Bu Collections’lar, AWS, Arista, Cisco, IBM, Juniper, Splunk, VyOS ve çok daha fazla popüler ağ, güvenlik ve bulut iş ortakları için erişilebilir durumda. Collections, Ansible ürün sürümlerinden bağımsız olarak yayınlandığı için kurumların en yeni Collections’lara erişmek çok daha kolay oluyor. Red Hat’in yazdığı Collections’larla birlikte toplam 49 sertifikalı Collections, Red Hat ve Automation Hub’daki iş ortakları tarafından erişime açıldı.

Desteklenen ve sertifikalı Ansible Content Collections’ların tamamı, cloud.redhat.com sayfasında yer alıyor.

Red Hat’in yönetim portföyüyle daha derin entegrasyon
Ansible Content Collections, iş ortağı teknolojilerin otomasyon kapasitelerini artırmanın yanında Red Hat’in yönetim ürünleriyle daha fazla entegre olmalarına yardımcı oluyor. Yeni Collections’lar, aşağıdaki ürünlerle entegre olabiliyor:

Ansible Tower Content Collection

Kurumların Ansible Tower ortamlarını ölçeklendirerek yapılandırmalarını, yönetmelerini ve çalıştırmalarını sağlıyor. Collection ile kullanıcılar envanterlerini, kimliklerini ve Ansible Tower iş şablonlarını oluşturabiliyor ve değiştirebiliyor. Aynı zamanda Ansible Tower işlerini de başlatabiliyor ve gözlemleyebiliyor.

Red Hat Insights Content Collection

Kurumların Red Hat Insights API’yi kullanarak manuel işleri otomatikleştirmesini sağlıyor. Bu yaygın görevler arasında Red Hat Insights istemcilerinin yüklenmesi ve kaydedilmesi, sorunları ortadan kaldırmak için Ansible rehberlerinin uygulanması ve Ansible Tower entegrasyonu üzerinden uyumluluk aktivitelerinin otomatikleştirilmesi yer alıyor. Bu sayede dinamik bir envanter kaynağı olarak görev alabiliyor.

Red Hat Satellite Content Collection

Kurumların Red Hat Satellite API’yi kullanarak manuel işleri otomatikleştirmesini sağlıyor. Kullanıcıların bir Satellite ortamını baştan sona kurmasına ve yapılandırmasına imkan tanıyarak Red Hat Satellite via Ansible için uçtan uca eksiksiz bir çözüm haline geliyor.

Zeka ve kullanım kolaylığı yeni seviyelere ulaşıyor

Ansible Content Collections’a ek olarak Red Hat Ansible Automation Platform’un en yeni sürümünde hem yeni hem de deneyimli kullanıcıların otomasyon sürecini basitleştiren yeni özelliklerin ve iyileştirmeler yer alıyor. Yapılan güncellemeler arasında aşağıdakiler bulunuyor:

Red Hat Ansible Tower 3.7

Müşterilerin otomasyon süreçlerini daha hızlı ve daha büyük ölçekte kullanmalarına yardımcı oluyor. Yeni güncellemelerin içinde iş süreçlerinde yaşanabilecek sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olacak ince ayarlar yer alıyor. Yeni versiyonda yaygın API sorgularının işlenmesi de iyileştiriliyor ve performansın devamlılığını sağlamak için kullanıcı arayüzü iletişim ilkelerini yeniden ele alıyor.

Automation Analytics otomasyon hesaplayıcı

Kullanıcıların kurumlarındaki otomasyonun değerini hesaplamalarını ve şirketin bireysel verilerine göre özelleştirilmesini sağlıyor. Yatırımlardaki geçmiş, mevcut ve gelecekteki dönüşleri ölçebiliyor ve daha fazla alanda otomasyonun benimsenmesini sağlamak için otomasyonun etkisi hakkında gerçek zamanlı metrikler sunuyor.

Automation hizmet kataloğu

Otomasyon kaynaklarına yaşam döngüsü yönetimi sunarak fiziksel, sanal, bulut ve konteyner temelli ortamlardaki Ansible platformların yapılandırmasında, geri çekilmesinde ve kayıt edilmesinde rol alıyor. Böylece nelerin otomatikleştirildiğine dair daha fazla görünürlük sunuyor ve kurumların kontrollerini ve uyumluluğunu devam ettirmelerine yardımcı oluyor.

İlgili Haberler

>>Red Hat OpenShift 4.3 Kubernetes güvenliğini artırıyor

>>IBM, RED HAT SATIN ALMASI, KONTEYNER, OPEN SHIFT VE KUBERNETES HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ BB VİDEODA..

>>Red Hat Enterprise Linux 8.1 neler sunuyor?


CEVAP VER